Egyre nagyobb a harc Grönlandért: a dán miniszterelnök is gyorsan odautazott

2025. április 04. 20:22

A grönlandi vezetés most lassítaná a függetlenedési folyamatokat.

2025. április 04. 20:22
null

A dán miniszterelnök, Mette Frederiksen háromnapos látogatást tett Grönlandon, hogy erősítse a kapcsolato  t és a bizalmat a helyi hatóságokkal. Frederiksen azután jelentette be az utazást, hogy az USA alelnöke, JD Vance látogatást tett az Egyesült Államok grönlandi légitámaszpontján, és kijelentette, Dánia nem fordít elég figyelmet a területre – írja a CNN.

Frederiksen szerdán érkezett meg a fővárosba, Nuukba, ahol Jens-Frederik Nielsennel, Grönland miniszterelnökével találkozott, pénteken pedig a parlament tagjaival is egyeztetett. Nielsen elmondta, örül a dán kormányfő látogatásának, és Grönland nem fog belemenni, hogy az USA-hoz csatolják.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

„Minden tiszteletem a grönlandi népé és politikusoké, azért, ahogy a Grönlandra nehezedő nyomást kezelik” 

– közölte a dán miniszterelnök a látogatását bejelentő kormánynyilatkozatban.

Jens-Frederik Nielsen vasárnap a következőt írta közösségi oldalán:

„Oda kell figyelnünk, amikor rólunk beszélnek, de nem szabad meginognunk. Trump elnök azt mondja, »megszerzi Grönlandot«. Hadd magyarázzam el: az Egyesült Államok nem kapja meg Grönlandot. Nem tartozunk senki máshoz. Mi döntünk a saját jövőnkről” – olvasható a bejegyzésben.

Grönland évek óta harcol, hogy függetlenedhessen Dániától, de mióta az USA benyújtotta igényét a szigetre, a frissen megválasztott miniszterelnök lassítaná ezt a folyamatot.

Az Egyesült Államok vezetése azzal érvel, hogy Grönland földrajzilag az Észak-Amerikához tartozik, és stratégiai jelentőséggel bír az USA biztonsága szempontjából.

Nyitókép: Mads Claus Rasmussen / Ritzau Scanpix / AFP

 

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
billysparks
2025. április 05. 09:08
Nem baj, ha viszik az amcsik Grönlandot, ha Magyarországon buzik nevelhetnek kis buzikat az oviban. A dánok tudnak kompromisszumokat kötni.
Válasz erre
2
1
billysparks
2025. április 05. 09:05
A dán az egyik legidiótább nemzet Európában. Éppen lenyúlja Amerika Grönlandot, de ezek az oroszoktól rettegnek.
Válasz erre
3
1
survivor
2025. április 05. 00:20
Grönlandi nép: 60.000 fő+fókák+ medvék. Az USA megveszi őket. 1 M$ / fő elég ? 60 milliárd dollár. Olcsóbb mint Ukrajna... Alaszkát, Louisianat is MEGVETTE.
Válasz erre
4
1
Toma78
2025. április 04. 21:47
Ki a francot érdekel Grönland rohadtul nem üti meg a sorsuk az inger küszöbömet, hogy mi lesz a sorsuk mint ahogy őket meg az nem érdekli velünk mi lesz. De a nagy drága Unioról az mindent elmond, hogy egy nemzet van akit folyton csöcsre akarnak rakni azok mi vagyunk. Egy mocskos féreg francia csiga zabáló kutya száját elhagyta valaha az, hogy bocsánat aránytalan és igazságtalan volt amit velünk műveltek?! Még az is kapott tőlünk területet akik tulajdon képpen mintca Monarchia urai bevittek minket a háborúba... Most ezek a nagyhatalmak kirobbantottak egy harcot az Oroszok ellen pénzért friss gyarmatért... Erre fordult a kocka és ők kerültek a fasz rossz végére. Én szívből kivánom, hogy Trump elvegye tölük Grönlandot, hogy tudják meg milyan az amikor a nagyok eldöntik helyetted a sorsodat...
Válasz erre
10
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!