Az anya nő, az apa férfi: itt van Trump új rendeletcsomagja, hétfőtől újra két nem lesz Amerikában
A 2024-es elnökválasztási kampány legnépszerűbb ígérete a gender-őrület visszaszorítása volt.
A segélyvonalat hívó szülők és gyámok félelemről, reménytelenségről és zavarodottságról számoltak be azzal kapcsolatban, hogy mit jelenthetnek az új irányelvek a jövőben.
A Rainbow Youth Project USA alapítvány krízisvonalának forgalma a sokszorosára nőtt, miután Donald Trumpot beiktatták hivatalába. Mint az Egyesült Államok 47. elnöke beszédében leszögezte, csak két nem létezik: férfi és nő. Ennek megfelelően első intézkedései alapján gyakorlatilag a szövetségi kormány többé nem ismeri el a transznemű emberek létezését – írta közleményében az alapítvány.
A Rainbow Youth Project USA közölte, hogy
az országos krízisvonalukat a beiktatás napján kora délutánig mintegy 1400-szor hívták.
Emlékeztettek, a Rainbow Youth Project általában havonta több mint 3700 hívást kezel, de ez a szám novemberben és decemberben, Trump választási győzelme után több mint megduplázódott, és meghaladta a havi 8 ezer hívást. Januárban a segélyvonal 19 nap alatt 3925 hívást fogadott. Az alapítvány szerint a hétfői rekordszámú hívás rávilágít az LMBTQ közösségen belül a kormányzat terveivel kapcsolatos növekvő félelmekre.
Felidézték, hogy az új republikánus kormányzat átfogó végrehajtási rendelete, melynek címe „A nők védelme a nemi ideológiai szélsőségektől és a biológiai igazság helyreállítása a szövetségi kormányzatban” a nemet szigorúan férfiként vagy nőként határozza meg, a születéskori „nemi jellegzetességek megváltoztathatatlan biológiai valósága” alapján.
Ezt is ajánljuk a témában
A 2024-es elnökválasztási kampány legnépszerűbb ígérete a gender-őrület visszaszorítása volt.
Kristen Johnston, a Rainbow Youth Project USA Alapítvány esetmenedzsere és válságstábjának vezetője arra is kitért, hogy a segélyvonaluk „kritikus mentőövként szolgál az LMBTQ-fiatalok számára, akik a zaklatás, a társadalmi megbélyegzés és az intézményesített diszkrimináció fenyegető veszélyével küzdenek”.
Az UCLA jogi karának Williams Intézete szerint 1,3 millió amerikai vallja magát transzneműnek, köztük 300 ezer fiatal. „Ezek az egyének különösen érzékenyek a mentális egészségügyi kihívásokkal és a rendszerszintű megkülönböztetéssel kapcsolatosan, és
az érdekvédők attól tartanak, hogy a kormány politikája csak súlyosbítja ezeket a problémákat.”
A segélyvonalat hívó szülők és gyámok félelemről, reménytelenségről és zavarodottságról számoltak be azzal kapcsolatban, hogy mit jelenthetnek az új irányelvek a jövőben – hívták fel a figyelmet a kommünikében.
Nyitókép: Hossein Fatemi / Middle East Images / Middle East Images via AFP