Orbán Viktor az RTL-nek elárulta, mi zajlott a Trumppal való megbeszélésen (VIDEÓ)
A magyar kormányfő hétfőn járt a floridai Mar-a-Lagóban.
Fricz Tamás szerint „az amerikai befolyás az Unióra nézve egy régi dolog. Így Donald Trumpot figyelembe kell vennie a brüsszeli elit tagjainak.”
Mint ismert, Orbán Viktor miniszterelnök a napokban Floridába utazott, ahol Donald Trumppal, az Egyesült Államok január végén hivatalba lépő elnökével és miniszterjelöltjével, Elon Muskkal is tárgyalt. A Hír TV Napi aktuális című műsorában Fricz Tamás politológus ezzel egyetértett, mondván, ennek a fordítottját tapasztalhattuk a világ politikában.
„Amikor egy kis országban győz egy politikus, és miniszterelnök lesz, akkor megpróbálja a nagyhatalmak vezetőit találkozóra bírni vagy elmenni hozzájuk. Ehhez képest itt egy döbbenetes és számukra büszke pillanat az, hogy itt egy nagyhatalom döntött az új vezetőjéről, Donald Trumpról, akinek a jobbkeze Elon Musk, és
ők úgy döntöttek, hogy egy kis európai ország vezetőjét rövid időn belül meghívják egy megbeszélésre.
Erre büszke lehet Magyarország” – jelentette ki Fricz.
Majd azzal folytatta, hogy „ez azt jelenti, hogy
Orbán Viktor nemcsak európai szinten meghatározó politikus, hanem világszinten is odafigyelnek a hangjára a mondandójára.
Arra, hogy Magyarországon mi történik: milyen példát mutatunk a világnak. S erre kíváncsi Donald Trump, az Egyesült Államok leendő elnöke is. Illetve Elon Musk, aki a világ egyik leggazdagabb embere, és ebben a kormányban elég fontos szerepet fog játszani” – hívta fel a figyelmet a politológus.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar kormányfő hétfőn járt a floridai Mar-a-Lagóban.
Fricz Tamás ezután Szijjártó Péter külügyminiszter azon kijelentésére is reagált, hogy a magyar-amerikai kapcsolatok aranykor előtt állnak. A szakértő szerint két oldalról is lehet előnyökről beszélni. „Az egyik mindenképp az, hogy van néhány olyan magyar gyakorlat, tapasztalat, minta, amit Amerikában is hasznosítani tudnak. Ilyen például a családpolitika, amelyről Trump is nyilatkozott már. Vagy ugyanilyen fontos, hogy a migrációval szemben milyen határozott politikát folytatunk, és ezeknek az eredményei megmutatkoznak” – húzta alá.
„A fordítottja az előnyök szempontjából pedig az lehet, hogy lényegében Magyarország az Európai Unióban komoly vitákat, konfliktusokat él meg, sok mindenben nem ért egyet velünk a mainstream euróai uniós irányzat. Ugyanakkor
a brüsszeli elit számára sem mindegy, hogy Donald Trump, az új amerikai elnök mit és hogyan akar.
Például a háborúval és a migrációval kapcsolatban”.
Fricz Tamás leszögezte, hogy „az amerikai befolyás az Unióra nézve egy régi dolog, és ez most is így van. Így Donald Trump bizonyos értelemben segítheti a célkitűzéseinket az európai uniós térképen, legyen az gazdasági vagy migrációs elképzelés. Donald Trumpot figyelembe kell vennie a brüsszeli elit tagjainak” – húzta alá a szakértő.
A teljes beszélgetést alább tekintheti meg:
***
Ezt is ajánljuk a témában
A saládokért felelős államtitkárt többek között új feladatáról, a magyar családtámogatási rendszer eredményeiről és személyes érintettségéről kérdeztük.
Ezt is ajánljuk a témában
Visszatér minden idők leginkább pro-Izrael amerikai elnöke, de mit jelent ez Irán számára, és tényleg Netanjahu nevet-e a végén? Elemzésünk!