Az orosz agressziókat nem menti se Koszovó, se Irak, se Líbia, egyetlen a Nyugat által elkövetett nemzetközi jogszegés sem

2024. december 04. 18:17

A cél a történelem kezdete óta ugyanaz a hadviselésben: a győzelem, az akarat rákényszerítése az ellenségre.

2024. december 04. 18:17
null
Demkó Attila
Demkó Attila
Facebook

Nyitókép: Képernyőkép / Mandiner.hu

„Az »Ez itt a kérdésben« a hadviselés új frontjai, a láthatatlan háborúk volt a téma a minap – ajánlom, kommentben ott a link.

Szerintem nincs új a nap alatt, a cél a történelem kezdete óta ugyanaz a hadviselésben: a győzelem, az akarat rákényszerítése az ellenségre. Az egyik részvevő említette a csimpánzokat – igen, ők is háborúznak, csapat csapat ellen, maga a háború sajnos a világ része már az ember előtti kor óta. A technológia ugyanakkor változik – ma gyorsabban, mint valaha, ez tény, és ez egyre több lehetőséget ad a »láthatatlan« háborúra.

A technológiai hadviselés: a szoftveres (hackerek) és hardveres (kritikus infrastruktúra, adatkábelek) kibertámadások egyre elterjedtebbek – de sokszor nem lehet megmondani ki az elkövető, csak az eredményt látjuk. Aztán jön a PR háború és mindenki azt hisz, amit hinni akar. Szóba került Ukrajna is – vitáztunk egyet Földi Lászlóval. Engem csak a tények érdekelnek.

1. Minszk előtt volt már két orosz agresszió, először a Krím, utána a Donbasz.

2. Oroszországnak egyikre sem volt joga – a Krím hibrid meghódításakor még nem volt az odesszai vérengzés, nem zártak be orosz tévéket és iskolákat – bár ezek sem elegendő okok, csak a népirtás az. Sok oroszellenes beszéd volt 2014 februárjáig, de tett nem.

3. Az orosz katonák árnyékában szervezett népszavazás az Oroszországhoz csatlakozásról nem népszavazás, a 97.5%-os végeredmény meg Észak-Korea szintje – a lakosság 58%-a volt orosz egyébként – mi a hiba az eredményben? A tatárok és ukránok is rohantak Oroszországra szavazni? (Saját véleményem egyébként az, hogy ha korrekten csinálják, akkor is lett volna 60%, ahogy egyébként Putyin is nyert volna az elnökválasztáson – csak nem 87%-al. De nem volt jó a 60%-a Krímben, se a másik 60% Putyinnak, ahogy Lukasenkának se (ő is nyert valszeg 2020-ben, csak jóval kevesebbel). Szóval ez nem népszavazás, hanem egy katonai agresszió utáni színház.

4. Tömegmészárlás utána sem volt – ha lett volna, akkor az azóta megszállt területeken az oroszok már feltárták volna a tömegsírokat – de nincsenek.

5. Biolaborok – egy olyan bizonyítékot nem mutattak be, ami megállná a helyét – és nézzenek körbe, már nincs is szó az ügyről, a PR megtette a hatását – de ha lett volna ötven biolabor, az sem indok az invázióra – Oroszországnak van a legnagyobb nukleáris, vegyi és biológiai elrettentő ereje a világon.

Az orosz agressziókat nem menti se Koszovó, se Irak, se Líbia, egyetlen a Nyugat által elkövetett nemzetközi jogszegés sem, legfeljebb szürkébbé teszi a helyzetet, de egy rossz nem indokolhat egy másik rosszat. A beszélgetés 90%-a nem erről szólt persze, érdemes megnézni.”

Ezt is ajánljuk a témában

 

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 63 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hoked_ly
2024. december 10. 16:13 Szerkesztve
Barom Demkó, hiteltelen faszkalap! Egy szóval nem kritizálhat egy Orosz tettet sem, mert akkor kussolt amikor az USAgok, és a Nyugati többi rablóállam ugyan ezeket a tetteket amit az Orosz, elkövette!
catalina11
2024. december 06. 08:13
2. Oroszországnak egyikre sem volt joga – a Krím hibrid meghódításakor még nem volt az odesszai vérengzés, nem zártak be orosz tévéket és iskolákat – bár ezek sem elegendő okok, csak a népirtás az. Sok oroszellenes beszéd volt 2014 februárjáig, de tett nem." hát ez jó...szóval ha valakit csak úgy fenyegetnek, akkor nem tehet semmit, amíg tényleg le nem lövik. Ukrajna hőbörgése azt szolgálta, hogy az USA lássa, hogy érdemes lesz felhasználni őket az oroszok legyőzésére, legalább azzal, hogy általuk bevonhassák a NATO-t. Erről szól az egész. Ezt előzte meg Putyin, mert tudta, hogy a NATO sokkal erősebb. Többek között azért is nem siet a háborúban, mert addig sem lehet felvenni Ukrajnát a NATO-ban. Ezt csak Demkó nem látja!
catalina11
2024. december 06. 08:04
valahogy a minszki megállapodás rendre kimarad, pedig fontosabb, mint a biolaborok...
catalina11
2024. december 06. 08:03
Demkó úr, csak a lényeget felejti ki, azt amit Soros (Nuland, Wolfowitz, Blinken stb) mondott. Le kell győzni az oroszokat. Erre használják Ukrajnát.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!