„Viszlát, Schengen!“ – nem bír Németország a migránsokkal: visszaállítják a teljes határellenőrzést
Mutatjuk a részleteket!
A pártok felszólították Dick Schoof miniszterelnököt, hogy támogassa az ideiglenes „felfüggesztést” Európában mindaddig, amíg Magyarország nem erősíti az oroszok ellenőrzését.
Nyitókép: REMKO DE WAAL / ANP MAG / ANP via AFP
A D66 (holland progresszív párt) és a CDA (holland Kereszténydemokrata Tömörülés) ideiglenesen ki akarja tiltani Magyarországot a schengeni térségből, azzal érvelve, hogy az ország túl sok orosz állampolgárt enged be az országba ellenőrzés nélkül. A pártok felszólították Dick Schoof miniszterelnököt, hogy támogassa az ideiglenes „felfüggesztést” Európában mindaddig, amíg Magyarország nem javítja az oroszok ellenőrzését – számol be NL Times a Nos.nl alapján.
Ezt is ajánljuk a témában
Mutatjuk a részleteket!
A schengeni megállapodás biztosítja a személyek szabad mozgását a schengeni megállapodásban részt vevő 22 uniós tagállam, valamint Izland, Norvégia, Svájc és Liechtenstein között.
Ha Magyarországot felfüggesztik, akkor az ország határain útlevél-ellenőrzés lesz, és nem lesz szabad a személyek és áruk mozgása.
Az Európai Tanács keddi ülése előtti parlamenti vitában, amelyen Schoof is részt vesz, a D66 és a CDA arra kérte a holland miniszterelnököt, hogy határozottan érveljen a felfüggesztés mellett.
Amíg Magyarország vörös szőnyeget terít az orosz vendégmunkásoknak, akiket nem ellenőriznek, addig szükség van ilyen intézkedésekre
– mondta Jan Paternotte, a D66 parlamenti képviselője a NOS-nak. Elmondta, hogy az elmúlt években 400 orosz embert toloncoltak ki Európából kémkedés gyanújával, és egy Limburg melletti NATO-bázison csak hajszál híján sikerült elkerülni egy drónnal végrehajtott szabotázsakciót.
A magyar kormány korábban leszögezte, hogy a külföldi állampolgárok egyszerűsített beutazása kizárólag munkavállalás céljából engedélyezett, szigorúan szabályozott eljárás keretében, és valójában Brüsszel engedte be migránsok millióit ellenőrizetlenül az Európai Unióba, miközben nem hajlandó hozzájárulni a magyar határvédelem költségeihez.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pedig arra mutatott rá, hogy Magyarországon mindössze hatezer orosz munkavállalót regisztráltak, míg Németországban 300 ezret, azaz a programmal szembeni kifogások kizárólag politikai jellegűek.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Európai Parlament 67 képviselője korábban azt követelte Ursula von der Leyentől, hogy vizsgálja meg Magyarország schengeni tagságát.