Nyitókép: RTL Facebook-oldala
Még a választások nélküli Ukrajna is megelőzi Magyarországot a Bertelsmann-csoport alapítványának demokrácia-indexében – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung nyomtatott kiadása. A lap elemzője szerint az Európai Unió új tagállamai 2004 óta hatalmas fejlődésen mentek keresztül politikailag és gazdaságilag, egyedül Lengyelország és Magyarország képviselt vagy képvisel még mindig politikailag tekintélyelvű irányt.
Az Orbán Viktor vezette, 2010 óta hatalmon lévő Fidesz az ország uniós tagsága ellenére súlyosan rontotta a kezdetben jól működő magyarországi demokráciát
– állítja Ralph M. Wrobel, aki szerint Brüsszel nyomása nélkül Lengyelország és Magyarország már teljesen autoriter államokká váltak volna.
A Bertelsmann Alapítvánnyal kapcsolatban azért érdemes megjegyezni, hogy a kétévente készülő rangsor országszakértők véleményén, azaz nem tényeken alapszik.
„A tíz »független magyarországi szakértőből« kilenc a Political Capitaltól érkezett. Attól a Political Capitaltól, amelyet egy volt SZDSZ-tag alapított, amely több százmillió forintos szerződéseket kapott a Gyurcsány- és a Bajnai-kormánytól kommunikációs tanácsadásra, és persze a támogatók között ott találjuk a Soros György vezette Nyílt Társadalom Alapítványokat" – hívta fel a figyelmet korábban Kovács Zoltán.
A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár hozzátette, a Bertelsmann-csoport többek között az RTL tulajdonosa. Korábbi elemzésünkben rávilágítottunk, a csoport az Európa-pártiság mögé bújva szőtte be magát az uniós intézményekbe.