Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
A reform 2025 májusától lép életbe.
Szerinte a két tábor közösen küzd a békéért.
Ferenc pápa arra bátorította Dialop marxista-keresztény párbeszédcsoportot, hogy közösen dolgozzanak a hátrányos helyzetűekért, valamint a korrupció és a hatalommal való visszaélés ellen – írja a Vatican News.
Ez egy marxisták, kommunisták és keresztények közötti projekt, amelynek célja egy olyan közös szociális etika megfogalmazása, amely új narratívaként javasolható az identitását kereső Európa számára, és amelynek középpontjában az egyház szociális tanítása és a marxista társadalomkritika közötti kapcsolódás áll.
A kezdeményezés 2014-ben született meg, miután Ferenc pápa találkozott Alexis Tsipras, a Sziriza párt akkori elnökével, későbbi görög miniszterelnökkel, Walter Baier, az Európai Baloldal Pártjának elnökével és Franz Kronreif, a Fokoláre Mozgalom képviselőjével.
Nem szabad feladni az álmainkat egy jobb világért”
– kezdte beszédét Ferenc pápa. Ebben a világban szerinte őrzik a szabadságot, egyenlőséget, méltóságot és testvériséget, mert ezek „tükrözik Isten álmát”.
A katolikus egyházfő arra buzdított mindenkit, hogy „ne gondolkozzanak a megszokott sémákon belül”, helyette „keressenek új utakat”, és figyeljenek oda a „szegényekre, munkanélküliekre, hajléktalanokra,
migránsokra, és egyéb kihasznált társadalmi csoportokra”.
Szerinte a civilizáció mércéje, hogy milyen mértékben gondoskodunk ezekről a csoportokról. A történelem nagy diktatúrái (itt a nemzeti szocializmust említette meg, de a szovjet szocializmust nem) pont ezeket az embereket gyilkolták meg a katolikus egyházfő szerint.
Nyitókép: Riccardo De Luca / Anadolu Agency / AFP