Blaszfémikus pólóval robbant be Lengyelország új családügyi minisztere (FOTÓ)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk az LMBT-jogok előmozdításának hangos szószólója.
Az Európai Bizottság közölte, hogy még vizsgálja a helyzetet.
Varsó jó úton halad a jogállamisági aggályok miatt befagyasztott 76 milliárd eurónyi uniós pénzeszköz felszabadítása felé – közölte Lengyelország alapokért és regionális politikáért felelős minisztere a Politico szerint. A 2021-2027-es uniós költségvetésből származó pénzeszközök kifizetését jogi aggályok miatt zárolták, miután a nacionalista Jog és Igazságosság (PiS) párt vezette kormány olyan igazságügyi reformokat hajtott végre, amelyek a lengyel bíróságok függetlenségének felforgatásával fenyegetnek.
Ezt is ajánljuk a témában
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk az LMBT-jogok előmozdításának hangos szószólója.
A PiS-kormányt decemberben egy új kormány váltotta fel, amelyet az EU-párti Donald Tusk miniszterelnök vezet, aki ígéretet tett arra, hogy a jogállamiság helyreállításával felszabadítja az uniós forrásokat. „Megerősítést kaptunk az Európai Bizottságtól – Lengyelország teljesíti a strukturális alapok teljes igénybevételéhez szükséges utolsó három feltételt, azaz 76 milliárd eurót a programok 2027-ig tartó végrehajtására” – közölte Katarzyna Pełczyńska-Nalęcz miniszter péntek este a közösségi médiában.
Ezt is ajánljuk a témában
Tomasz Sygut, a köztévé igazgatótanácsi elnöke és régi társa, Marek Czyz karrierje több ponton kapcsolódik Soros világához.
Egy szombati televíziós interjúban a miniszter elmondta, hogy az első zárolt strukturális alapok március végére vagy április elejére várhatóan megérkeznek Lengyelországba; Lengyelország 6,9 milliárd euró kifizetésére nyújtott be kérelmet.
Zöld utat kaptunk, így végre benyújthatjuk a strukturális alapokra vonatkozó dokumentumokat”
– mondta, hozzátéve, hogy miután az Európai Bizottság felülvizsgálja az értékelést, Lengyelország benyújthatja a támogatási kérelmeket Brüsszelbe. Az Európai Bizottság a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy Varsó hivatalosan tájékoztatta az uniós végrehajtó szervet arról, hogy Lengyelország úgy véli, teljesítette a pénzhez szükséges jogállamisági feltételeket, de a helyzet értékelése még folyamatban van.
Ezt is ajánljuk a témában
Rosonczy-Kovács Mihály szerint „olyan a helyzet, mintha a lengyelek nemcsak törvényhozó, hanem szinte bírói hatalmat is választottak volna.”
Nyitókép: Facebook