Megszólalt magyarul a szerb elnök: egy meghívást intézett a szabadságszerető emberekhez (VIDEÓ)

Aleksandar Vucic kérdésre válaszolva elárulta, hogy őmaga és a szerbek is szeretik a magyarokat, csodálják őket szabadság- és békeszeretetük miatt.

A német zöldpárti képviselő szerint Orbán Viktor „antiszemita összeesküvés-elméleteket” terjeszt.
Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője X-en reagált Daniel Freund német zöldpárti EP-képviselő korábbi bejegyzésére, amelyben azt állította, Orbán Viktor „antiszemita összeesküvés-elméleteket” terjeszt.
Ballester Freundnak címezve a következőt írta:
„Elég a hülyeségből, Daniel Freund! Amikor legutóbb egy zsidó képviselővel beszéltem, azt mondta, az összes európai párttal beszéltek, kivéve az Európai Zöld Pártot. Na vajon miért?” – tette fel a költői kérdést, majd így folytatta – „Nem kéne tovább elbagatellizálni ezt a problémát, a zsidók Magyarországon ezerszer nagyobb biztonságban vannak, mint Németországban, köszönhetően Orbán Viktornak.”
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet