A lap szerint a brit hírszerzési vezetők azt fontolgatják, hogy az Izrael és a Hamász közötti konfliktus miatt az országban a terrorfenyegetettségi szintet kritikusra, azaz a maximális éberségi szintre emeljék.
Jelenleg a harmadik fokozat van érvényben az országban, kivéve Észak-Írországot, ahol súlyos szint van. Az elmúlt napokban olyan nyugat-európai országokban, ahol engedékeny bevándorláspolitikát folytattak, egyre gyakrabban jelentek meg hírek terrortámadásokról vagy terrorgyanús eseményekről.
Példaként említik a hétfői brüsszeli esetet, amikor egy tunéziai bevándorló két svéd futballszurkolót ölt meg, valamint a múlt héten történt francia iskolai támadást, ahol egy tanárt gyilkoltak meg, miközben a támadó „Allah akbar!”-t kiáltott.
***
Nyitókép: MTI/AP/Sylvain Plazy