Nyeregben érzik magukat az oroszok: ezt üzenték Zelenszkijnek
Nem sok kompromisszumra számíthat az ukrán elnök.
A szerző szerint az 1955-ös függetlenedés óta három alapvető problémával küzdenek az osztrákok.
A cikk szerzője, Tony Barber arról értekezik, mi okozhatja, hogy az osztrák demokrácia bizonyos szempontból rendellenesnek számít Európában. Bár az újságíró hangsúlyozza, Ausztria azért nem egy „orbáni Magyarország”, vagyis tehetős, sokszínű, szabad választásokkal és független igazságszolgáltatással rendelkezik. 1955-ös függetlenedése óta viszont folyamatosan jelen van három probléma, amit azóta sem tudott levetkőzni.
Egyrészt a korrupció a politikában, az üzleti életben és a közigazgatásban, másrészt a szélsőjobboldalinak mondott Szabadságpárt folyamatos jelenléte, harmadrészt pedig a túl szoros kapcsolat Oroszországgal.
Barber szerint Sebastian Kurz működése jó példa ezekre a problémákra. Az egykori kancellár ugyanis azzal akarta semlegesíteni a szélsőjobbot, hogy átvette annak bizonyos követeléseit, egészen addig, amíg azok nem fenyegetik az ország brüsszeli megítélését. Szerinte ugyanakkor Kurz botrányai az FPÖ malmára hajtották a vizet, mivel sokan kiábrándultak a Néppártból és a szociáldemokratákból is.
Nyitókép: Getty Images/holgs