Alig voltak a teremben, miközben Olaf Scholz beszédet tartott Davosban (FOTÓ)
Pedig a G7 vezetői közül egyedül ő képviselte személyesen országát.
A bank vagyonkezelő társasága, a DWS klímavédelmi befektetéspolitikája ellen tiltakoztak.
Német nyelvű, „Kényszerítsük a DWS-t, védjük meg az éghajlatot” feliratú sárga Greenpeace-plakátot az épület ikertornyainak alsó részén lévő üveghomlokzatra feszítették ki a demonstrálók. Tucatnyi rendőrautó érkezett a helyszínre, ám az egyik rendőr azt mondta, hogy senkit nem vesznek őrizetbe.
A vállalat – amelynek éves részvényesi közgyűlését egy nappal előzte meg az akció – a környezetvédők és a szabályozó szervek figyelmét is felkeltette az ellene felhozott, általa azonban vitatott vádak miatt, amelyek szerint a társaság félrevezette a befektetőket a zöldberuházásokkal kapcsolatban, vezérigazgatója pedig tavaly lemondott az úgynevezett „zöldre mosás” vádja miatt. Zöldre mosásnak nevezik környezetvédők azt, amikor egy vállalat az általa végzett tevékenységet környezetbarátnak állítja be, miközben nem az.
Az új vezérigazgató, Stefan Hoops a cég honlapján közzétett nyilatkozata szerint azzal igyekszik megnyugtatni a részvényeseket a csütörtöki közgyűlésen, hogy a DWS együttműködik a vizsgáló hatóságokkal, és továbbra is elérhető teszi pénzügyei kimutatásait.
„A DWS botránya a Deutsche Bank botránya” – jelentette ki az épület előtt Mauricio Vargas, a Greenpeace pénzügyi szakértője. Kijelentette továbbá, hogy csütörtökön beszédet tart a részvényeseknek.
Közleményében a DWS azt írta, egyetért a Greenpeace-szel abban, hogy a klímaváltozás határozott fellépést igényel, ám erről eltérőek az elképzeléseik. A vállalat vezetői ugyanakkor bejelentették, a közelmúltban új irányelveket fogadtak el a szénipari vállalatokkal kapcsolatban.
(MTI)
Fotók: Andreas Arnold / DPA / AFP