Bezsongtak a szegediek – nagyon jól lehet majd keresni a BYD-üzemben
Egyre több fiatal tanul kínaiul a városban.
A kínai külügy vezetője szerint a két ország közötti kapcsolat „a történelem legjobb időszakába” lépett.
A Magyarország és Kína közötti együttműködés inkább lehetőségeket, mint kockázatokat jelent – idézett az Economist Szijjártó Péter május 15-i Pekingi beszédéből. Wang Yi, Kína külügyi vezetője azt mondta neki, hogy az országok közötti kapcsolatok „a történelem legjobb időszakába” léptek. Más kelet-európai országok, például Lengyelország, osztották Magyarország elkötelezettebb megközelítését a Kínával való kapcsolatokban.
A cikk szerint Orbán Viktor és Kína vezetője, Hszi Csin-ping világnézete sok közös vonást mutat. Azt írják: mindketten tekintélyelvűek (bár különböző mértékben), akik az amerikai hatalomtól tartanak, de úgy vélik, hogy a Nyugat hanyatlóban van. Közös bennük az Oroszország iránti vonzalom, és Orbán Viktor üzleti világbeli barátai számára előnyösek lehetnek az „autoriter rezsimekkel” kötött üzletek.
A lap szerint Magyarország jó helyzetben van ahhoz, hogy Kína külpolitikai érdekeit szolgálja. Kül- és biztonságpolitikai vétójogát arra használta fel, hogy felhígítsa vagy meghiúsítsa a Kínát bíráló uniós nyilatkozatokat. Kína meglátása szerint tehát egy kevesebb mint 10 millió lakosú országnak, amely
Az írásban hangsúlyozzák: ez nyilvánvaló volt februárban, amikor Vang úr első tengerentúli körútjára indult. Franciaországba, Olaszországba, majd Németországba látogatott a globális külpolitikai elit müncheni biztonsági konferenciájára. Mielőtt Moszkvába indult volna, megállt Magyarországon, ahol a magyar média szerint dicsérte az ország „Kína-barát politikáját”.
Nyitókép: Facebook