Giorgia Meloni: Az olasz kormány harcot indít az emberkereskedők ellen

2023. március 09. 21:56

A legújabb kormányhatározat szerint illegális migránsok szállításáért öttől tizenhat évig terjedő börtön szabható ki.

2023. március 09. 21:56
null

A migránsok halálát okozó emberkereskedőkre húsztól harminc évig terjedő börtönbüntetés bevezetéséről határozott az olasz kormány, amely a február 26-i calabriai hajószerencsétlenség helyszínén, Cutróban tartott kihelyezett csütörtöki ülésén megszigorította az illegális bevándorlási rendeleteket.

Giorgia Meloni miniszterelnök az alig valamivel több mint tízezer lakosú városban tartott kormányülés után sajtótájékoztatón számolt be az új rendelkezésekről. Bejelentette:

a miniszterek egyhangúlag elfogadták az emberkereskedőkre kiróható büntetések szigorítását

egy új jogszabály bevezetésével, amely kimondottan a szállított embereknek okozott testi sérülést vagy halált bünteti.

„Ha valaki azt hiszi, hogy a február 26-i tragédia eltántorította a kormányt eddigi migrációs politikájától, nagyot téved. A korábbi úton haladunk előre, bizonyítva, hogy felelősségteljes politikát követünk,

– jelentette ki Meloni. Hozzátette, kormánya harcot indít az emberkereskedők ellen az egész világon.

A kiszabható büntetés

A kormányhatározat szerint illegális migránsok szállításáért öttől tizenhat évig terjedő börtön szabható ki,

és az emberkereskedőket minden bevándorló után tizenötezer euró bírságra is ítélik. Ha a migránsok testi sérülést szenvednek a tengeri vagy szárazföldi útvonalon, az emberkereskedők tíztől húsz évig terjedő börtönt kockáztatnak, ha egy embernek a halálát okozzák, büntetésük tizenöt és húsz év között várható.

Ha egyszerre több bevándorló veszíti életét, a büntetés húsz és harminc év közöttire emelkedik.

(MTI)

Nyitókép: Eliano Imperato/AFP

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gyzoltan
2023. március 10. 07:45
Szereptévesztésben van ez a nőszemély! Az RTL Való-Világ műsorában talán érvényesülhetne...
Zolotarjov
2023. március 10. 07:33
Na ugye..
Kybon
2023. március 10. 05:32
Mandiner! Nincs ott valami progmatos...? Nem lehetne legalább azt beprogramozni, hogy max x-számú karakter lehessen egy hsz-ben??!?? És azt is, hogy ne engedje a floodot! Azt meg, hogy egy balfék elrontsa személyeskedéssel a hangulatot, modival kéne leszedálni! Kösz, legalább az én nevemben.
LancelotDuLac
2023. március 10. 03:28
Ezt a kezdeményezést vétózta meg Orbán meg a buzi bandája! seggfejek!!!!! Nagy felháborodást okoztak Orbánék, mert megvétózták az EU–Afrika-megállapodást "A magyar kormánynak az volt a baja a szövegben, hogy abban nem ítélik el elég hangsúlyosan a migrációt,A magyar követ csak azt tudta ismételgetni, hogy kormánya álláspontja szerint túl puha a szöveg. " xDDDDDD Az együttműködés fő célja, HOGY AZ EU PÉNZT AD AZ AFRIKAIAKNAK, ÉS ŐK CSERÉBE IGYEKEZNEK GÁTOLNI A MIGRÁCIÓT. EZT AZ ALKUT SEGÉLYPROGRAMOK, VAGY ÉPPEN AZ EMBERCSEMPÉSZEK ELLENI RENDŐRI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK SZEGÉLYEZIK. BENNE VAN AZ A PROGRAM IS, AMIN KERESZTÜL PÉNZT KAPNAK A HAZATÉRÉSRE AZOK A LÍBIÁBAN VÁRAKOZÓ EMBEREK, AKIK HAJLANDÓAK LEMONDANI ARRÓL, HOGY ILLEGÁLISAN EURÓPÁBA HAJÓZZANAK. Az együttműködések folytatásáról egy közös nyilatkozatot fogadtak volna el az EU és az afrikai országok kormányai, az egész csúcs előkészítése már egy éve tartott. Ebben a helyzetben közölte a magyar kormány, hogy megvétózza, hogy az EU nevében alá lehessen írni a dokumentumot. (Külügyi kérdésekben minden tagállamnak vétójoga van az EU-ban, itt nincs mód minősített többséggel dönteni.)  A nyilatkozat végső változatából ki kellett húzni az összes olyan utalást, ami arra vonatkozik, hogy az "EU" ezt vagy azt vállal, akar. Ez lényegesen gyengíti a megállapodások súlyát. Az EU helyett az EU külügyi főbiztosa és a migrációért felelős biztos, mint személyek kerülnek a szövegbe az afrikai kormányok partnereiként. A magyar kormánynak az volt a baja a megállapodással, hogy abban nem ítélik el elég hangsúlyosan a migrációt, illetve a magyarok szerint nem tettek elég éles különbséget a menekültpolitika és a bevándorláspolitika közé. Ezt annak ellenére is kifogásolta Budapest, hogy egyébként az egész folyamat egyik fő célja az illegális bevándorlás mérséklése volna. Még korábban szintén a magyarok akadályozták meg, hogy az EU közös álláspontot vezethessen fel az ENSZ migrációról tartott közgyűlésén. Az olasz, a holland és a finn nagykövet erre azt mondta, hogy Magyarország viselkedése kárt okozhat az EU nemzetközi tekintélyének, majd ezzel egyetértett a német és a ciprusi nagykövet is. Utóbbi egyenesen az EU döntésképességének tudatos rombolásával vádolta meg a magyar kormányt. A portugál követ emlékeztetett, hogy a megállapodás éppen a migrációs nyomás csökkentését okozhatta volna, ezért különösen érthetetlen a magyar viselkedés. Ezt a belga diplomata is megerősítette. Volt, akik azzal vágtak vissza, hogy a magyar kormány vétója az, ami az illegális migrációt valójában segíti. https://444.hu/2018/04/26/magyarorszag-megvetozta-az-eu-afrika-csucs-megallapodasat-oriasi-a-felhaborodas https://index.hu/kulfold/eurologus/2018/04/26/nemzetkozi_egyezmenyt_vetozott_az_eu-ban_magyarorszag/
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!