Erdogan egyoldalú tűzszünetre kérte Putyint

2023. január 05. 13:24

A két elnök rendszeresen egyeztet telefonon az orosz-ukrán háború február 24-i kitörése óta.

2023. január 05. 13:24
null

Recep Tayyip Erdogan török elnök telefonon azt javasolta Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, hogy az orosz-ukrán háború leállítását célzó, a békekötésre irányuló erőfeszítéseket

egyoldalú tűzszünettel és egy méltányos megoldást tartalmazó vízióval mozdítsák elő

– jelentette be a török elnöki hivatal csütörtöki közleményében. Erdogan és Putyin elnök rendszeresen egyeztet telefonon az orosz-ukrán háború február 24-i kitörése óta. Törökország az ENSZ-szel karöltve fontos közvetítő szerepet játszott az ukrajnai kikötőkből induló gabonaexportot lehetővé tevő megállapodás tető alá hozásában.    

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené
Tovább a cikkhezchevron

„Erdogan elnök kifejtette, hogy a békekötést és a tárgyalásokat célzó felhívásokat egyoldalú tűzszünettel és egy méltányos megoldást tartalmazó vízióval mozdítsák elő” – fogalmazott az elnöki közlemény, hozzátéve, hogy Erdogan emlékeztette Putyint a gabonamegállapodás pozitív hatására.    

Szíriáról is beszéltek

Ukrajna a világ egyik legnagyobb gabonatermelője és -exportálója, de az ukrán gabonatermés és az export mértéke is visszaesett, amióta Oroszország megtámadta Ukrajnát, és tengeri blokád alá vonta kikötőinek egy részét.    

A török és az orosz elnök ezenkívül egyeztetett a szíriai helyzetről is, ennek kapcsán Erdogan hangsúlyozta Putyinnak: konkrét lépésekre van szükség, hogy a szíriai határ környékét megtisztítsák a kurd fegyveresektől – fogalmazott a nyilatkozat.   

„Erdogan elnök kiemelte: itt az ideje, hogy konkrét lépéseket tegyenek a török határrégió, különösen Tell Rifaat és Manbij térségének megtisztítására a PKK/PYD/YPG terrorista szervezetektő” – zárult a török elnöki közlemény.

(MTI)

Fotó: MUSTAFA KAMACI / TURKISH PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / AFP

Összesen 91 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cinkegolyó
2023. január 05. 16:50
A gabonafolyosó működik: több mint 600 hajóval 16,43 millió tonna mezőgazdasági termék hagyta el eddig az ukrán partokat. Az export zöme – az előrejelzésektől eltérően – azonban nem Afrikába vagy Ázsia szegény országaiba irányult. A fő vásárlók: Spanyolország, Kína, Törökország, Olaszország és Hollandia (a sorrend az importált mennyiség alapján lett felállítva). Az első afrikai állam Egyiptom (világ legnagyobb búzaimportőre), hatodikként szerepel a listán. Ezután megtaláljuk még a célországok listáján többek között Izraelt, Tunéziát és Líbiát, melyek csaknem 500 000 és 350 000 tonna gabonát – főként búzát – importáltak a gabonafolyosón keresztül. https://agraragazat.hu/hir/agrar-ukran-gabon-ki-vette-meg-mezogazdasag/
Válasz erre
0
0
Rasdi
2023. január 05. 16:15
Ezt a port is a kurdokon akarják elverni.
Válasz erre
0
0
Dr. Greta Grünberg
2023. január 05. 16:14
A szélsőkárpátista, Kreml által fűtött medencemagyarok nem támogatják, mert nem békepártiak!
Válasz erre
0
1
hakos
2023. január 05. 15:48
Az egyoldalú tűzszünet az milyen? Putyin biztosan megkérdezte Erdogantól , hogy olyasmi, amikor a kurdok lövik a törököket, azok meg nem lőnek vissza?
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!