Nagyon kiakadt Ukrajna a FIFA-ra, bocsánatkérést követel
A Nemzetközi Labdarúgó szövetség olyan térképet használt, amelyen a Krím Oroszországhoz tartozik.
A hadtörténész kifejtette, hogy mi a baj az orosz taktikával.
Max Boot szovjet származású amerikai író, hadtörténész egy hosszú véleménycikket írt a Washington Postban, amelyben kifejtette, hogy szerinte Oroszország a tankönyv szerint harcol, csak éppen rossz tankönyv szerint. Kifejtette, hogy a civilek nem sokat beszélnek a katonai doktrínáról, de a szakemberek tudják, hogy az mennyire fontos. Mint írta, a doktrína az a szellemi koncepció, ami szabályozza a katonai erők kiképzését és a felszerelését.
Ha a doktrínát helyesen alkalmazzák, a csapatok komoly előnyre tesznek szert a csatában. Ha elrontják, akkor jelentős, esetleg behozhatatlan hátrányba kerülnek”
– írta.
Kifejtette, hogy az amerikaiak ezt jól csinálták még az 1991-es Öbölháború előtt. Kifejtette, hogy például az 1982-ben elfogadott AirLand Battle doktrína a precíziós irányítású lőszereket használó légi erők által támogatott szárazföldi erők gyors mozgású műveleteivel számolt. Az amerikai hadsereg egy ilyen konfliktust Európa síkságain tervezett megvívni a Vörös Hadsereg ellen, de ez ideálisnak bizonyult a szovjet felszerelésű iraki hadsereg elleni harcra az arab sivatagokban. Az eredmény a modern hadtörténelem egyik legegyoldalúbb konfliktusa lett.
Az orosz hadsereg közel sem állt ilyen jól az ukrán hadsereggel folytatott harcban – írta a hadtörténész. Szerinte valójában az orosz háborús erőfeszítések az alkalmatlanságról tanúskodnak. Az oroszok lehangoló harci teljesítményére számos magyarázat van, beleértve az alacsony morált és a pocsék vezetést, de kudarcuk egy része a katonai doktrínájuk hiányosságainak tulajdonítható. A doktrína még fontosabb az oroszok számára, mint a nyugati hadseregek számára, mivel a hadseregük nagyon merev, és nagyon függ a magas rangú tisztek parancsaitól. Az oroszok „a tankönyvek szerint” harcolnak. A baj az, hogy rossz könyvet használnak – szögezte le.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Mihail Klimentyev