Ez a szembenállás most is szinte tökéletesen leképeződött: Észak-Brazília szinte kivétel nélkül Lula-párti (az északkeleti régió kifejezetten mélyvörös), Dél-Brazília pedig Bolsonaro-párti volt. A szabály alól két kivétel van: a gazdag, déli Minas Gerais enyhén Lula oldalára fordult, két északi, amazóniai államban pedig kőkemény Bolsonaro-fölény alakult ki.
A „segélyező” és „segélyezett” Brazília közötti átmeneti területeken pedig a világgazdasági helyzet segített Lulának: az elszabaduló energia-, üzemanyag- és élelmiszerárak mellett a brazil politikatörténetbe a nagy nyomorfelszámolóként bevonuló, segélyező Lula még annak ellenére is vonzó alternatíva Bolsonaróhoz képest, hogy a most leváltott elnök is minden létező dealt megkötött Oroszországgal a globális szankciós gazdasági válságból való kimaradás érdekében.
Békepárti az új brazil elnök
Ez a körülmény azonban okot ad arra, hogy a magyar konzervatívok másik szeme nevethessen: bár Bolsonaro is egyértelműen kiállt a szankciókkal szemben, hatástalannak, a nemzetközi joggal ellenkezőnek és károsnak mondva őket, ez mind semmi ahhoz képest, amit Lula a háborúval kapcsolatban megengedett magának. Jó esély van arra, hogy Lula – hiába áll gazdaságpolitikai és ideológiai szempontból épp a magyar kormánnyal ellentétes sarokban –
Orbán Viktor megbízható szövetségese lesz az orosz-ukrán háború kapcsán a békepárti oldalon.
Májusban óriási port kavart Lula interjúja a TIME magazinnak, melyben hosszan és tartalmasan beszélt az orosz-ukrán háborúról, és mindent elmondott, ami az őt most az esőerdők megmentőjeként és a fasiszta Bolsonaro legyőzőjeként ünneplő nyugati mainstream számára tabu. „Putyinnak nem kellett volna lerohannia Ukrajnát.
De nem csak Putyin bűnös. Az USA és az EU is bűnösök”
– mondta az elnökjelölt, aki hozzátette, ha a háború oka Ukrajna NATO-tagságának lebegtetése volt, egyszerűen csak ki kellett volna mondani, hogy Ukrajna nem lesz NATO-tag, és ma nem lenne probléma. Emellett úgy vélekedett, a Nyugat nem tárgyalt érdemben az oroszokkal a háború előtt, márpedig „a békéhez türelem kell”, és „a párbeszéd csak akkor működik, ha komolyan veszik”.