Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
De lehet, hogy ez hibás következtetés és felvetették, hogy a háború épp a „jó nacionalizmus” előnyeire világít rá.
Jól jöhet az ukrajnai háború a populista jobboldalnak címmel közölt véleménycikket a The Spectator. Kifejtették, hogy elterjedt az a vélekedés, hogy az orosz támadás óta Európában befellegzett a korábban Vlagyimir Putyin orosz elnök „hasznos idiótáiként” beállított jobboldali populista vezetőknek. Kiemelték a vezetők közül Orbán Viktort.
Hozzátették, hogy lehetséges, hogy hibás a következtetés, és
a háború éppen, hogy a „jó nacionalizmus” előnyeire világít rá,
növelve ezzel támogatottságukat. A cikkíró szerint az ukrajnai menekültek befogadása Lengyelországban és Magyarországon egyben arra is rávilágított, hogy hamis ezeket a politikai erőket bevándorló- vagy menekültellenesnek beállítani.
Hozzátették, hogy a menekülteket Lengyelországhoz hasonlóan szintén üdvözlő Magyarországon Orbán Viktor ki is mondta, hogy részben azért tartják nyitva az ukrán–magyar határt, mert megbízik abban, hogy „különbséget tudunk tenni migránsok és menekültek között”, és bár az Európai Parlament múlt héten ezzel együtt is a két ország elleni gazdasági szankciókat szorgalmazott az alapvető európai értékek megsértésére, illetve túlzott nacionalizmusukra hivatkozva,
egyre nehezebb „bezárkózó idegengyűlölőként” beállítani a két ország vezetését, miközben éppen rendkívüli nagylelkűséget tanúsítanak
– írta a The Spectator publicistája.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher