Ukrán partizánok vállaltak magukra egy vasúti szabotázst Moszkvánál
A partizánok a sikeres akcióval késleltették a frontvonalon lévő orosz csapatok ellátását.
Oroszország érdekelt a Koreai-félsziget nukleáris problémájának megoldásában és a régiós feszültség csökkentésében.
A Kreml üdvözölni fogja a Hanoiban megtartandó amerikai-észak-koreai csúcstalálkozó eredményét, ha az hozzájárul a Koreai-félsziget nukleáris problémájának megoldásához és a feszültség csökkentéséhez a régióban – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő újságíróknak kedden Moszkvában.
Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető szerdán és csütörtökön folytat majd hivatalos tárgyalásokat egymással Vietnam fővárosában. A két politikus első, tavaly június 12-én megtartott találkozóján közös dokumentumot fogadott el, amelynek értelmében Phenjan kötelezettséget vállalt a nukleáris leszerelésre, cserébe a Washington által nyújtandó biztonsági garanciákért.
„Ha ez a találkozó segít előremozdulni az észak-koreai nukleáris probléma megoldásának útján, ha segít előre mozdulni a biztonságos és stabil Koreai-félsziget megteremtésének útján és csökkenti az ottani feszültséget, akkor természetesen csak üdvözölni tudjuk” – mondta Peszkov.
A szóvivő ugyanakkor rámutatott, hogy az első Trump-Kim-csúcs után megmutatkoztak az enyhülés bizonyos jelei, ám az egyes országok eltérően közelítik meg a koreai nukleáris probléma megoldását. Hangsúlyozta, hogy Moszkva szerint Phenjan a vele szembeni követelésekkel kapcsolatban megteendő pozitív lépéseire a nemzetközi közösségnek hasonlóképpen kellene válaszolnia. „Csakis így, az egymás felé megtett kis lépések gyakorlata által érhető el pozitív eredmény” – hangoztatta.
Úgy vélekedett, hogy a Phenjanra gyakorolt „masszív és válogatás nélküli nyomás” aligha vezethet eredményhez. Leszögezte, hogy a közös cél az eltérő megközelítések ellenére a biztonságos, kiszámítható és az Atomsorompó szerződés elveinek megfelelő Koreai-félsziget megteremtése. Mint mondta, ennek megvalósítása Oroszországnak fontosabb, mint az Egyesült Államoknak, mert határos Észak-Koreával.
(MTI)