Trump külügyminisztere kimondta: „Az Egyesült Államok hivatalos politikája lesz, hogy véget vessünk az ukrajnai háborúnak!” (VIDEÓ)
Marco Rubio szerint az elnök tartós békét akar és sürgősen.
Sajtótájékoztatón számolt be az amerikai elnök az Észak-Koreával való tárgyalás sikertelenségének részleteiről.
Nem született megegyezés a Hanoiban tartott amerikai-észak-koreai csúcson – írja a BBC. Donald Trump amerikai elnök a tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón a részletekről is beszélt.
Az elnök alapvetően értékesnek ítélte meg a Kim Dzsongunnal való találkozást. A sajtó kérdéseire válaszolva elmondta, hogy az észak-koreai vezető a szankciók teljes megszüntetését várta el a njongbjoni létesítmény bezárásáért cserébe, amely szerinte túl magas ár.
Az észak-koreai atomprogram lelkét jelentő létesítmény hivatalosan az egyetlen hely, ahol uránt dúsítanak az országban. A BBC szerint viszont legalább két másik helyen is elképzelhető, hogy ilyen tevékenységet folytatnak a félsziget északi felében. Trump jelezte is a sajtótájékoztatón, hogy nem a teljes nukleáris apparátus megsemmisítését ajánlották fel. Továbbá beszámolt róla, hogy amikor a njongbjoni mellett egy másik létesítményről is említést tett, az észak-koreai delegáció tagjai „meglepettek” voltak.
A két vezető első – szingapúri – találkozója után sok kritika érte az elnököt, hogy semmilyen kézzelfogható eredményt nem tudott felmutatni. Ezek után a vietnámi tárgyalások is kudarccal zárultak. Sokak szerint ez visszavetheti Trump népszerűségét, hiszen korábban komoly sikerként tálalták az Észak-Koreával való kapcsolatfelvételt. Ezzel szemben a Stanford Egyetem Észak-Korea-szakértője szerint még menthető a helyzet, hiszen az elnök, a rá nehezedő nyomás ellenére, nem ment bele egy előnytelen alkuba, amely komolyan aláásná az amerikai külpolitika tekintélyét.