Egy spanyolajkú férfi spanyol nyelvű vallomása: azért szavazott Trumpra, mert nem akar több migránst (VIDEÓ)
Sok latinó férfi átállt a republikánusokhoz.
Izrael hónapokon belül bezárja Holot nevű menekülttáborát és deportálja a bevándorlókat. Benjámin Netanjahu kijelentette: előbb falat kellett építeni a bevándorlók megfékezésére, de most már a „beszivárgók” eltávolításuk a cél.
Izrael négy hónapon belül bezárja Holot nevű menekülttáborát, és az ott élő afrikai illegális bevándorlókat és menedékkérőket választásuk szerint börtönbe zárja, vagy Ruandába távozhatnak – jelentette vasárnap a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet.
A kormány vasárnapi ülésén egyhangúlag döntött a 2013-ban Beér-Sevától mintegy hatvan kilométerre, a Negev sivatagban létrehozott menekülttábor felszámolása mellett. A következő három hónapban megpróbálják rávenni az ott élő eritreai és szudáni illegális bevándorlókat és menedékkérőket, hogy távozzanak Ruandába, mert különben a Szaharonim nevű börtönbe zárják őket.
„Három állomása van a beszivárgók elleni politikánknak” – jelentette be Benjámin Netanjahu miniszterelnök. „Az első szakasz a feltartóztatásuk, kerítést építettünk és törvényeket alkottunk, amelyek teljesen megakadályozzák beáramlásukat. Ma már nincsenek beszivárgók” – mondta. „A második szakasz eltávolításuk. Különböző intézkedésekkel húszezret költöztettünk el közülük” – tette hozzá. „A harmadik szakasz pedig eltávolításuk fokozása. A nemzetközi egyezmények lehetővé teszik, hogy a fennmaradó negyvenezer beszivárgót beleegyezésük nélkül költöztessük ki” – közölte a kormányfő.
2010-től kezdődően egyre nagyobb számú afrikai menekült lépett illegálisan izraeli területre az egyiptomi határ mentén. A hullám tetőpontján, 2012 elején havonta ezres nagyságrendről, akkor összesen ötvenötezer emberről számolt be a belügyminisztérium. Izrael a menekültáradat megfékezésére 2013 decemberére kerítést húzott fel az egyiptomi határ mentén, de addigra sok tízezer menedékkérő élt az országban. Megjelenésük súlyos társadalmi feszültséget okozott elsősorban Tel-Aviv déli, szegényebb negyedeiben, ahová tömegesen telepedtek le az olcsóbb lakhatási költségek miatt.
(MTI)