A Pentagon továbbra is szállítja a fegyvereket a szíriai kurdoknak

2017. november 28. 07:39

Az amerikai védelmi minisztérium még nem állította le a fegyverszállítást a szíriai kurdoknak, noha a török kormány szerint Donald Trump elnök egy pár nappal ezelőtti telefonbeszélgetésében ezt ígérte Recep Tayyip Erdoğan török államfőnek.

2017. november 28. 07:39

Egy amerikai lapjelentés szerint az amerikai védelmi minisztérium még nem állította le a fegyverszállítást a szíriai kurdoknak, noha a török kormány szerint Donald Trump elnök egy pár nappal ezelőtti telefonbeszélgetésében ezt ígérte Recep Tayyip Erdoğan török államfőnek. Az elsősorban kongresszusi és kormányzati politikával foglalkozó, The Hill című lap a védelmi minisztérium (Pentagon) szóvivőjére hivatkozva közölte a hírt.

Robert Manning ezredes szóvivő mondta el a riportereknek, hogy egyelőre még nem állították le, hanem csak felülvizsgálják a fegyverszállítást a Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű, amerikaiak támogatta fegyveres koalíció részeként harcoló, Népvédelmi Egységek (YPG) nevű szíriai kurd milíciának. A szóvivő elmondta azt is, hogy a tárca felülvizsgálja „a kurd partnereinknek nyújtott katonai támogatás mértékét, amely attól függ, hogy az Iszlám Államra mért vereség és a stabilizálási erőfeszítések mennyire teszik lehetővé számunkra az Iszlám Állam visszatérésének megakadályozását”.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Itt a történet vége, Zelenszkijt kivezethetik: ez lehet a legfontosabb tulajdonsága Ukrajna új vezetőjének

Itt a történet vége, Zelenszkijt kivezethetik: ez lehet a legfontosabb tulajdonsága Ukrajna új vezetőjének
Tovább a cikkhezchevron

Bekir Bozdag török kormányszóvivő pénteken az egyik török televíziónak adott interjújában azt állította, hogy Erdoğan államfővel folytatott pénteki telefonbeszélgetésében Donald Trump megígérte a szíriai kurd harcosoknak szánt fegyverszállítások leállítását. A Fehér Ház azonban szombaton azt közölte: az amerikai elnök csupán a Washington szíriai partnereinek nyújtott katonai támogatás korrekciójára tett ígéretet. Ankara úgy tartja: az SDF más fegyvereseivel együtt harcoló YPG a Törökországban szeparatista törekvései miatt törvényen kívül helyezett Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) „meghosszabbított karja”, szintén terrorszervezet. Washington idén májusban kezdett fegyvereket szállítani ezeknek a kurdoknak, mert a szíriai Rakka városának a dzsihadistáktól történő visszafoglalásában számított rájuk.

(MTI)

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
polnemkor
2017. november 28. 10:37
Nem csupán fegyverbeviteltele kívánják fenntartani a vérontás Szíriában, abban maguk is tevőlegesen részt kívánnak venni továbbra is: "Az Egyesült Államok nem távozik Szíriából - jelentette ki Jim Mattis amerikai védelmi miniszter hétfőn" "Nem megyünk el" - szögezte le Mattis nyugalmazott tábornok"
Válasz erre
1
0
Mich
2017. november 28. 09:44
"A Pentagon továbbra is szállítja a fegyvereket a szíriai kurdoknak"... ...meg a "demokratikus" terroristáknak...
Válasz erre
3
1
balbako_
2017. november 28. 08:18
Aki fizet azt kiszolgálják! (Az elveket meg az USA másokon szokta számon kérni).
Válasz erre
10
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!