Elsöprő győzelmet aratott egy pár hónapja alakult párt Bulgáriában

Rumen Radev korábbi elnök alakulata nagyon simán nyert, de egy koalíciós társra szüksége lesz.

Több mint ötszáz menedékkérő rekedt egy orosz városban, Nikelben, ahol a gyalogosforgalom tiltása és a kerékpárok hiánya nehezíti útjukat Norvégia felé. A migránsok általában áttekernek az orosz-norvég határon, majd az átkelő túloldalán eldobják a kerékpárjukat. Most azonban kifogytak a biciklik a boltokból, így problémássá vált a továbbhaladás.
Több mint ötszáz menedékkérő rekedt egy orosz városban, Nikelben, ahol a gyalogosforgalom tiltása és a kerékpárok hiánya nehezíti meg a migránsok útját Norvégiába. A menedékkérők azért választották ezt a közlekedési formát, mert a gyalogos átkelés tiltva van az orosz-norvég határon, azokat a vezetőket pedig, akik megfelelő papírokkal nem rendelkező utasokat szállítanak, súlyos bírsággal büntetik.
Így rengetegszer használnak a menekültek biciklit a környéken, hogy átkeljenek az határon, de most, hogy nincs elég kerékpár, lelassult a menekültek Oroszországon át történő beáramlása Európába.

„Most több, mint ötszáz szíriai várakozik itt, és továbbra is rengetegen érkeznek” – mondta a Reuters a városban tartózkodó forrása. „A helyi boltok kifogytak a biciklikből, buszok vagy taxik pedig nem viszik el a migránsokat Norvégiába, mert nem rendelkeznek a szükséges papírokkal. Ha mégis szállítanák őket, a hatóság megbírságolják a vezetőket és megfosztják őket az engedélyüktől.”
Az informátor szerint a menedékkérők most hotelekben és kollégiumokban laknak, ahol a hőmérséklet nulla fok körüli. Néhányan közülük megunták a várakozást és a rossz körülményeket, megpróbáltak illegálisan átjutni a határon, nem messze a hivatalos átkelőtől. Őket azonban elfogták és elítélték.
Az észak-sarkvidéki útvonal egy kerülőút a Földközi-tengeren való átkeléshez képest, mégis sokan választják ezt, hiszen jóval biztonságosabb, mint kis csónakokba ülni. A migránsok általában üzleti vagy tanulmányi vízummal jönnek Oroszországba, majd Moszkván át érkeznek Nikelbe, ahonnan biciklikkel tekernek át Norvégiába. A norvég oldalon pedig halomban állnak a feleslegessé vált kerékpárok.