Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
Túlságosan keménynek tartja a Pussy Riot punkegyüttes három tagja elleni ítéletet az orosz államfő mellett működő emberi jogi tanács, amely pénteken tette közzé nyilatkozatát.
Az ismert jogvédőkből, szakemberekből és közéleti személyiségekből álló tanácsadó testület szerint elegendő lett volna, ha felfüggesztett büntetést kapott volna a három fiatal nő. Az emberi jogi tanács tagjai kifogásolják, hogy a vádlottaknak órákig bilincsbe verve kellett hallgatniuk az ítélet indoklását, és azt sem értik, hogy a punkegyüttes mindhárom tagjára egyforma büntetést szabtak ki, holott ketten közülük kisgyermekes anyák.
Hangsúlyozták, hogy meggyőződésük szerint a polgári társadalomnak joga van azt követelni, hogy az orosz bíráskodásban az igazság és a könyörületesség győzedelmeskedjen. „A vallási intézményekben való viselkedési szabályokat sértő, megdöbbentő cselekmény erkölcsi elítélése mellett ugyanakkor nem szűnnek meg a kérdések a kihirdetett ítélet jogszerűségére, valamint a büntetés igazságosságára és emberiességére vonatkozóan” – állapították meg.
A nyilatkozatot a még Dmitrij Medvegyev államfői tevékenysége idején létrehozott emberi jogi tanács valamennyi tagja aláírta. Azok is, akik a Pussy Riot februári akciójának egyik fő célpontja, a májusban ismét elnöki posztra lépett Vlagyimir Putyin politikája miatt már bejelentették, hogy távoznak a tanácsadói testületből. Elnöke, Mihail Fedotov kedden úgy nyilatkozott, hogy a Pussy Riot tagjai elleni ítélet bírói tévedésként vonul be a történelembe és remélte, hogy azt hamarosan kijavítja a fellebbviteli, moszkvai városi bíróság.