Orbán Viktor: Karnyújtásnyira vagyunk a békétől
A miniszerelnök szerint eljött az idő, hogy mi magyarok újra meggyőzzük egymást.
A Kötöttfogás legújabb adásában kiderül, hogy Orbán Viktor a békéről beszél, ugyanakkor a háborúról is beszél.
A Kötöttfogásban a műsorvezető Dévényi István, az új állandó szereplő, Balogh Gábor, plusz Csintalan Sándor, Konok Péter és Reichert János beszélte ki a hét legfontosabb történéseit. Beszéltek arról, hogy ki beszélt egyáltalán Petőfiről március 15-én, de szó esett arról is, hogy mit vétettek a svédek és a finnek. Az is kiderült, mit jelent az, hogy szintet lépne a DK.
Konok szerint Orbán nem Petőfiről beszélt, hanem a fejében élő Petőfi-képről, például arról, hogy Petőfi megtette amit a haza követelt tőle, és meghalt a hazáért. Konokot ez meglepte, mert ő eddig úgy tudta, hogy ez önként vállalt lehetőség. Csintalan szerint Eurázsiában van a helyünk, Orbán pedig mitológiát épít.
Dévényi úgy véli, hogy Orbán háborús retorikája egyre erősebb. Reichert János erre úgy reagált, hogy ez valóban csak retorikai fogás, „háborús pszichózis”,
a magyarok Orbán miatt komolyan elhiszik, hogy a küszöbön a harmadik világháború „a rohadt ukránok miatt”,
és ezek a magyarok szerinte azt akarják, hogy az oroszok mondják meg, mi legyen itt Közép-Európában, hogy legyenek a határok. Hozzátette, hogy szerinte az oroszok egyre rosszabb katonai helyzetbe kerülnek és mese, hogy kimeríthetetlen tartalékaik vannak.
Konok szerint Orbán egy szemantikai csapdába manőverezte magát, mert a békéről beszél, ugyanakkor a háborúról is beszél. Csintalan Sándor úgy fogalmaz: Orbán Viktor a megtámadottnak ott tesz keresztbe, ahol tud és mindezt belpolitikai építkezésre használja.
A finn és svéd kapcsolatokról Csintalan elmondta: előállt a helyzet, amikor Orbánnak nincs hova visszavonulnia. Elkezdődött szerinte egy folyamat, aminek a végét ő már nem is fogja megérni, mondja, és ebből a folyamatból Orbán nem tud már kifarolni.
„Mit fog mondani a népének?” – teszi fel a költői kérdést. Hangsúlyozza: a nacionalizmus tébolyán kívül nem tud majd semmilyen ajánlatot tenni.
A DK-ról Konok Péter megjegyezte: szívóerőként, fekete lyukként működik és beszippantja a teljesen érdektelen figurákat baloldalon. A Hegylakó című filmhez hasonlította a DK szerepét: csak egy maradhat. Szerinte a NER-ben benne van az ellenzék és a kormány, és egymás nélkül ezek nem létezhetnek.
*
Nyitókép: Youtube