„Én nem buziztam, Ön buzizott” – többek között ez is elhangzott a legutóbbi, szeptember elsejei terézvárosi képviselő-testületi ülésen. Soproni Tamás momentumos polgármester és egykori szövetségese, Bálint György exszocialista önkormányzati képviselő ülésről ülésre ádáz csatát vív. A helyzet most annyira elmérgesedett, hogy míg Bálint többször is arra kérte a városvezetőt, tartózkodjon a személyes megjegyzésektől és vezesse az ülést, addig a polgármester viszontválasza így hangzott: „Képviselő úr, Ön néha tényleg olyan egyszerűnek tűnik, hogy felfelé visít a hullámvasúton.”
De mik voltak a kifogásolt személyes megjegyzések, utalások? „Sörhabos összemelegedés”, például; a YMCA bejátszása, ami egyébiránt az LMBTQ-közösség himnusza is; vagy a „maszkulinozás”. Soproni és Bálint szócsatája odáig fajult, hogy előbbi azt tanácsolta politikustársának, mindegy, mit vesz be, csak nyugodjék meg. „Szurkolok az Ön lelkiállapotának, meg a szívének”, jegyezte meg. Megkérdeztük a feleket, mi volt ez.