Tusk: „Szánalmas, hogy Európában egyesek félnek Oroszország potenciáljától!"
A lengyel miniszterelnök azt is kijelentette: az illegális migrációt nem szükséges nacionalista vagy idegengyűlölő eszmékkel kezelni.
Kína és India lehet majd az orosz olaj két fő vásárlója.
A szankciók arra késztetik a kereskedőket, hogy új utakat találjanak az orosz olajnak – írta csütörtöki cikkében az Index a GCaptain-re hivatkozva. Hozzátették: ebben nagy segítség lehet a hajókon történő exportálás.
Az Index írása szerint nagy jelentősége lehet annak, hogy Oroszországnak sikerül-e eladnia a szankciókkal sújtott nyersolajat. Hiszen nem bocsátkozik korábban ismertetett manőverekbe, ha teljesen tisztán el tudja adni egy keleti partnernek.
Mint ismert, az Európai Unió kőolajimportjának mintegy 36 százaléka Oroszországból származik.
Moszkvának a fenti mennyiségre már két feltételezhető vevője is van: Kína és India. Ráadásul ezek az országok eddig is kedvezményesen vásároltak orosz olajat, és iparági megfigyelők szerint ez a tendencia folytatódni fog – írja a portál.
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) adatai szerint Oroszország a világ harmadik legnagyobb olajtermelője az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia után, és utóbbi mögött a második legnagyobb kőolajexportőr. Bővebben erről ide kattintva olvashat.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay