Minek ment oda Suhajda? – dokusorozat tárja fel legnagyobb hegymászóink történetét (VIDEÓ)
Az emberi történetek és drámák között kirajzolódnak a hegymászás fortélyai is.
Az természetes volt, hogy ha bármilyen zászlót viszek magammal a hegyre, az a magyar lesz. (Interjú)
(...)
„A csúcsra mindig magaddal viszel el Nagyvárad feliratú magyar zászlót. Miért?
Az természetes volt, hogy ha bármilyen zászlót viszek magammal a hegyre, az a magyar lesz. Erre próbáltam egy plusz lokalitást adni azzal, hogy ráírtam a városom nevét. A koncepció lényege, hogy a magam szerény eszközeivel is motiváljam a Kárpát-medencei magyarságot, főleg a fiatalokat, hogy ne asszimilálódjanak, maradjanak meg magyarnak a saját szülőföldjükön.
Óriási probléma az önfeladás itt Nagyvárad környékén, nem is kell ehhez a többségi nemzet nyomása. Ez az igazán zavaró! Sokan úgy érzik, nem fontos nekik a magyarságuk. Jobb esetben átköltöznek Magyarországra, rosszabb esetben asszimilálódnak. Nem túl jók a kilátások. Harminc éve még hetvenezernél is több magyar élt Váradon, most ötvenezer alatt vagyunk, a város a hatvanas évek óta nem magyar többségű. Azt hiszem ti a Felvidéken is pontosan tudjátok, miről beszélek.
Értem én, hogy egymagam ezzel nem változtatom meg a demográfiai trendeket, de azért valamilyen szinten, a magam eszközeivel talán egy kicsinykét fékezni tudom. A jövőnk az csak rajtunk áll!”
Nyitókép: Varga Csaba Facebook-oldala