Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára úgy válaszolt: ennek a kormánynak kellett eltakarítania a romokat a „baloldali ámokfutás” után, majd országépítésbe kezdett. A belügyminiszter már adott tájékoztatást Pegasus-ügyben – közölte, hozzátéve: 2010 előtt használták a szolgálatokat politikai célokra.
Azt is mondta: az említett alapítvány magánadományokból működik, semmilyen közpénzt nem kezel,
így a kormánynak ebben az ügyben nincs hatásköre. Az alapítvány minden kiadása és bevétele nyomon követhető, nyilvánosan elérhető – fűzte hozzá. Azt kérte a képviselőtől, hogy ha szeretne tenni valamit a közvagyon érdekében, győzze meg a pártelnökét, hogy ne adja el a Városházát. Az államtitkár kifogásolta, hogy a képviselő szerint a kormány semmit nem tesz a határon túli magyarokért. Azzal, hogy az ország erősödik, a külhoniakért is többet tudnak tenni – mondta. Hozzáfűzte: az ellenzék kampányolt a határon túli magyarok ellen, és ez a kormány tette helyre ezt a „traumát”.