Újabb botrány? – A World Boxing is támadja az interszexuális bokszolót
Imane Helif tajvani hasonmása vissza is lépett egy versenyen.
A Katyusa himnuszt helyettesítő használatára kért engedélyt a NOB-tól az Orosz Olimpiai Bizottság.
Az Orosz Olimpiai Bizottság azzal a kéréssel fordult a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz (NOB), hogy a Katyusa című szovjet háborús dalt játszhassák el azokon az olimpiai játékokon, amelyeken az orosz himnusz használatát betiltották. Ezt Sztanyiszlav Pozdnyakov, az Orosz Olimpiai Bizottság elnöke – olimpiai, világ- és Európa-bajnok korábbi kardvívó – jelentette be újságíróknak hétfőn Moszkvában.
„Elküldtük javaslatunkat és most választ várunk a NOB-tól. Nem ég a ház, a döntés meghozatalához elegendő idő áll rendelkezésre” – mondta.
„Ez egy hazafias dal, amelyet nemcsak Oroszországban, de nemzetközileg is ismernek, és a gyerekek is szeretik. Ezért ezt a dalt terjesztjük elő mérlegelésre az Orosz Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottságának” – jelentette ki akkor az ugyancsak olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardozó, Szofja Velikaja.
Erről az elképzelésről – az orosz hírügynökség korábbi értesülése szerint – a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) a március 15-ei tanácsülésén tárgyal. A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) december 17-én jóváhagyta Oroszország eltiltását, de felére csökkentette a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) által kiszabott négyéves büntetést, melyet az állami szintű doppingolás, illetve a moszkvai doppingellenőrző laboratórium működésében észlelt visszaélések miatt 2019 decemberében hozott meg. A határozat továbbra is megakadályozza az orosz sportolókat abban, hogy a nemzetközi versenyeken országuk zászlaja alatt induljanak és lejátsszák tiszteletükre a himnuszukat.
Oroszország emellett 2022 végéig nem rendezhet világversenyeket és nem is pályázhat azok megrendezésére, ezeken kormánytisztviselői és képviselői sem vehetnek részt. A Katyusa népszerű dal a második világháború korából, amely egy lányról szól, aki visszavárja kedvesét a távoli határvidékről. A Katyusa női nevet kapta a Vörös Hadseregnek az először ezekben az években bevetett reaktív sorozatvetője is.
(MTI)
Fotó: YouTube