Müller Cecília: Óvatosan lehet már strandolni vidéken

2020. május 07. 12:54

A megfertőződések száma néhány napja csökkenő tendenciát mutat, ami bizakodásra ad okot – fogalmazott az országos tisztifőorvos.

2020. május 07. 12:54

Müller Cecília az Operatív Törzs tájékoztatóján ismertette a legfrissebb járványadatokat. Eszerint az igazolt fertőzöttek száma 3150, ebből 1966 az aktív fertőzött, 383-an haltak meg (az elmúlt napon tízen), 801-en meggyógyultak. Kórházban 968 beteg van, ötvenen lélegeztetőgépre szorulnak. Csaknem 11 ezer ember van hatósági házi karanténban, s több mint 94 ezer tesztet végeztek el.

Az országos tisztifőorvos ezt követően azt mondta el, hogyan lehet használni a vidéken megnyíló strandokat, fürdőket. Fontos, hogy a nyitás csak a szabadtéri medencékre, fürdőhelyekre vonatkozik, s itt is be kell tartani a távolságtartásra vonatkozó szabályokat, egy emberre legalább négy négyzetméternyi területnek kell jutnia. A fedett helyiségekben lévő öltözőket, zuhanyzókat lehet használni, ám itt legalább óránként kell fertőtleníteni az üzemeltetőknek, a korlátokat pedig még gyakrabban, 30 percenként.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

Müller Cecília felhívta a figyelmet, hogy betegek ne menjenek strandra, fürdőbe, aki viszont ellátogat ezekre a helyekre, a korábbinál is jobban ügyeljen a higiéniás szabályokra, semmiképp ne hagyja ki az elő- és utózuhanyozást.

Kiss Róbert alezredes arról számolt be, hogy milyen feltételekkel jöhetnek mezőgazdasági idénymunkások Magyarországra dolgozni. A munkáltatóknak nagyon szigorú bejelentési kötelezettségük van a határállomások és a járványügyi hatóságok felé, s többek között meg kell szervezniük a dolgozók utaztatását, étkeztetését és a szállását.

Az OT ügyeleti központjának a munkatársa azt is elmondta, hogy ma és tegnap 70 kórházba, illetve a védekezésben részt vevő szervezethez érkeztek védőfelszerelések. Majd ismertette a rendőri intézkedések számát. Tegnap 29-en szegték meg a hatósági házi karantén szabályait (így összesen már 1545-en), a kijárási korlátozások megsértése miatt az elmúlt 24 órában 457 esetben intézkedtek a rend őrei, így március 28. óta összesen 46 ezer 686 alkalommal. 331 a megindított büntetőeljárások száma, 62 gyanúsítottat hallgattak ki, az ügyek között 83 rémhírterjesztés, 27 közveszéllyel fenyegetés, 104 csalás, 20 járványügyi szabályok megszegése szerepel.

(Mandiner)

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
legkisebbek közül
2020. május 07. 19:10
Budapest lakossága is eddig jól teljesített, főleg ahhoz mérten, amekkora kockázatot képez országos viszonylatban egy kisebb területen 1,7-1,8 millió ember jelenléte, pergő életritmus, nagy forgalom, sűrű tömegközlekedési hálózat, az ország működésének Budapest centrikussága, országon belül a nemzetközi forgalom Budapest irányultsága, hajrá Budapest, hajrá Szvár, hajrá Fejér, hajrá Mo..
Válasz erre
0
2
legkisebbek közül
2020. május 07. 18:56
Magyarul, nem szabad lazítanunk adott megelőzést szolgáló lépésék alkalmazását illetően, mossunk kezet, védjük magunkat a cseppfertőzésektől arcmaszkokkal és tartsuk be a szabályokat közösségekben, figyelve a zárt terekre, de arra is, hogy a távolságtartás sem fix mértéket igényel állandóan, hiszen akár egy mozgó, gyorsító, lassító szerelvény viszonyaival is számolni kell vagy akár azzal ha valahol adott légmozgás van. Használjunk maszkot szakszerűen, ott, ahol a helyzet megkívánja.
Válasz erre
0
2
legkisebbek közül
2020. május 07. 18:47
Azt azonban már nehezebben érteni, hogy miért kisebb az emberekre leselkedő fertőzés kockázat a jelenben, mint a múltban, amikor a jelenben nagyságrendekkel több a fertőzött közöttünk, mint korábban, ami akkor is igaz, ha ma átlagosan egy megfertőződött beteg kevesebb másiknak adja tovább a fertőzést, mint korábban. Azt érteni, hogy bizonyos irányokból tekintve helyzetünkre, a lazítás irányába hajtanak körülmények, de értsük, ne legyenek illúzióink, a fertőzöttek magas száma miatt semmivel nem kisebb annak az esélye, hogy megfertőződjünk, mint korábban, sőt...
Válasz erre
0
1
János bácsi
2020. május 07. 13:30
Cecilia elfelejtette megemlíteni, hogy a budapestiek szabadon utazhatnak vidékre, csak nem aludhatnak ott , ez vonatkozik az ebéd utáni szunyokálásra is.
Válasz erre
7
5
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!