Tiltakozásom fejeztem ki az Európai Parlament LIBE szakbizottságának elnökéhez
A LIBE sajnálatos döntése tiszteletlen a Tanáccsal, mint az Európai Unió intézményével szemben és súlyosan sérti a lojális együttműködés elvét.
Tragikusnak tartom, hogy világjárvány idején legitimen megválasztott kormányokat támadnak.
„Köszönöm a szót Elnök Asszony! Köszönöm Biztos Úr!
És köszönöm Jourovà biztosnak a tiszta beszédet, hogy Magyarország nem vezetett be túlzó intézkedéseket!
Tragikusnak tartom, hogy világjárvány idején legitimen megválasztott kormányokat támadnak, fakenews-zt fabrikálva. Sajnálom, hogy megint a Sargenti-jelentés receptje alapján alakul ez a mostani jelentés is, hamis vádakra építve, eltúlzott helyzeteket bemutatva, például a Romák helyzetét illetően Magyarországon. Nagyon fontos lenne, hogy minden egyes EU-s tagállamot ugyanolyan mértékben megvizsgáljunk. De úgy látom, hogy a kettősmérce most sem marad el.
Ha a balliberális frakciók annyira aggódnak a magyar jogállamiságért, a magyar média függetlenségéért, pluralizmusáért és a magyar romákért, hogy lehetséges, hogy két és fél hónapos késés után sem készült el az az átfogó Roma-jelentés, aminek már rég a LIBE bizottság napirendjén kellene lenni. Sőt, egy ilyen veszélyhelyzet idején még inkább sürgető lenne a jelentés, hiszen a roma közösségek, az idősek mellett, azok a csoportok, melyeket leghátrányosabban érint a járvány.
E helyett haszontalan vita zajlik ma is, most is.
Felháborítónak tartom antropológusként, mivel sok éves kutatás áll mögöttem ezekben az érintett országokban, hogy amikor szocialista kormányok vannak hatalmon, akkor az EU semmi kivetnivalót nem talál, de ahogy konzervatív-keresztény kormányok kerülnek hatalomra, sérülékeny csoportokat kéretlenül zászlajukra emelve azonnal megtalálnak és a jogállamiságra hivatkozva kettős mércével mérve a legrosszabb helyzetben tüntetik fel az országunkat.
Nagyon aggasztónak tartom ezt a hozzáállást, és ez a kettősmérce az egész jogállamiság vitát és mechanizmust alapjaiban rombolja szét. Az EU-nak minden eszköze meg van arra, hogy egyenlő alapokon, egyenlő elbírálásban részesítse a tagállamokat. Ez lenne a legfontosabb.”