Drakula halott, de élvezi a táncot – pláne a budai vár árnyékában
Novák Péter és Keresztes Ildikó nélkül, kicsit egyszerűsített formában, de Drakula ezúttal a budai hegy lábánál támadt fel a Magyar Nemzeti Táncegyüttes dobbanására.
A tánccal egybekötött verbuválás célja az volt, hogy a magyar parasztlegényeket katonai szolgálatra toborozza.
Nagyecseden a legfontosabb helyi érték, az ecsedi verbunk. A verbunk, egykor a katonai toborzás látványos eleme volt. Ez a különleges férfi tánc, mindig is a virtust, az erőt és az ügyességet testesítette meg. Az ecsedi verbunk, messze földön híres, sajátos motívumai miatt. Egyes tánckutatók szerint, ebben a táncban csúcsosodik ki, a magyar tánc fejlődése.
A tánccal egybekötött verbuválás célja az volt, hogy a magyar parasztlegényeket katonai szolgálatra toborozza. Tempója váltakozva lassú és gyors, figurái virtusosak. A 18. századi verbuválások során a parasztság körében élő férfitáncok a közfigyelem előterébe kerülnek. A történeti verbunk szabályozott formája nem vert mély gyökereket, legtöbb helyen az új férfitánc is megtartotta improvizatív jellegét. A verbunk a szünettől szünetig terjedő táncciklusokban mindig az első helyet foglalta el, mintegy bevezette, előkészítette a párostáncot.