Az esemény célja évről-évre a magyar diákközösségek összekapcsolása, valamint a nagykövetséggel történő kapcsolatépítési lehetőség megteremtése. Az est folyamán a nagykövetséggel szorosan együttműködő Új Nemzedék Központ munkatársainak is lehetősége nyílt arra, hogy személyesen tájékoztassák a fiatalokat a londoni ifjúsági iroda programjairól - írja család.hu.
Magyarország londoni nagykövetsége az Egyesült Királyság egyetemein működő hallgatói szervezetek együttműködésével, harmadik alkalommal rendezte meg Diákévnyitó fogadását. „Már 1196-ból találhatunk Oxfordból bejegyzést arról, hogy Magyarországi Miklós és testvére itt tanult Angliában. A magyar tudomány alapjait otthon többek között azok a diákok rakták le, akik külföldi egyetemeken tanultak, hogy a megszerzett tudást később otthon kamatoztassák. Szívesen állunk rendelkezésre bármiben, amiben a nagykövetség vagy a konzulátus segíteni tud” – hangsúlyozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf Magyarország londoni nagykövete.