A 2035: Románia első dohánymentes nemzedéke című rendezvényen Klaus Iohannis államfő gratulált a kezdeményezéshez, és az egészségtudatos nevelés szerepét hangsúlyozta a dohányzás visszaszorításában.
Romániában március óta tilos a dohányzás minden zárt közterületen, munkahelyen, vendéglátóhelyen, tömegközlekedési eszközön, játszótéren, továbbá a szolgálati gépkocsikban és taxikban is. A tiltás ellen vétő magánszemélyek 500 lejig (35 ezer forint) büntethetők, jogi személyek – például kávézók, bárok, vendéglők – 5 vagy 10 ezer lejes bírságot kockáztatnak.
A törvény hatályba lépése óta sokkal több dohányzó embert látni a romániai városok utcáin, mivel a szenvedély rabjai a hivatalok vagy vendéglők elé kiállva, a járdán szívják el cigarettáikat.