Ennek az országnak vége

2012. március 22. 15:56

A tisztességes vállalkozással kitermelhetetlen adókból is elegem van.

2012. március 22. 15:56
Sinka Károly
„Elegem van a félkegyelmű, önsorsrontó gazdaságpolitikából. Az ostoba adókivetésből, amivel azokat nyírják ki akik befizetik, piacukat meg azoknak ajándékozzák akik nem. A tisztességes vállalkozással kitermelhetetlen adókból is elegem van, amiket csak a közalkalmazottak után tudnak megfizetni, de azt is az agyonadóztatott versenyszféra állja. Mindenki tudja hogy legfeljebb a fele megfizethető, ezért csak a negyedét fizetik be. Ha mégis becsengetem és ráteszem az áraimra, lehúzhatom a vállalkozásom a vécén. Ha meg nem fizetem be a 48 forint bér utáni 52 forint adót, akkor csaló(!!!) vagyok, és minden nap félhetek az ellenőrzéstől. Nem mellesleg az alkalmazottam is utál, azt hiszi meglopom, mert fogalma sincs róla mennyi adót fizetek még a bruttója felett. A buta rövidlátásból is elegem van, mikor látom magam körül a nyugdíj minden reményét elvesztett 2-4-8 órás minimálbéres rabszolgák tömegeit, a lázasan munkába metrózó köhögő embereket. Tudom jól, hogy a strucchivatal aktakukacai már kiszámolták az új jobbágyrendszer végén következő kőkemény nyomort, ami ezen tömegek  nyugdíjazásakor beköszönt, mégis gyávák vagy lusták bármit tenni ellene. (...)
 
Nem szaporítom tovább. Vége. Ez törvényszerű és megkerülhetetlen matematikai, szociológiai, közgazdaságtani, politikai következmény. Ez az ország fenntarthatatlan, elromlott, ördögi körök sokaságában vesztegel. Teljes megújulásra, kiegyezésre, hozzáállásbeli változásra lenne szükség, de  még a felismerés is hiányzik, százhússzal rohan a fal felé. Hiába hiszi mindenki, hogy jobbat érdemelnénk, épp azt kapjuk majd amit valójában érdemlünk. Öveket becsatolni, lehet készülni a landolásra. Ezt most nem fogjuk megoldani »okosba«.

Összesen 185 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdés
2012. március 23. 23:11
Most már csak abban reménykedem, hogy a mandíner rendszeresen szemléz ezentúl hétköznapi nyelven megfogalmazott gazdasági témájú cikkeket, nemcsak elvarázsolt eszmei, politológiai témájú cikkeket. Ugyanis a nyakunkban a gazdaság terheit cipeljük. Profilbővítés? Mi volna, ha figyelemmel kísérné ezentúl egy-két kkv, teszem azt Békés Márton kedvenc krumplisütödéje, a hajtáspajtás, vagy egy libatenyésztőmintagazdaság gazdasági alakulását? Épp, a korrektül adózókról, ugyanakkor kínlódókról készítenének rendszeres beszámolót? Ami közérthető és igen, népszerűsíthető is, amennyiben jobbra fordul soruk. Lehet, példának használni....vagy csak egyszerűen, figyelemmel kísérni egymás sorsának alakulását. Minden szakmai fortélyt el lehet közérthetően is magyarázni, ne a politikusokról vegyünk má' példát, akik bizony nem egyszer inkább a csűrés-csavarás, a bonyolítás nagymesterei. Maradjunk inkább ott, ahová születtünk. A földön. Egy ötlet volt. :-)
Agricola
2012. március 23. 10:51
Sinka Károlynak nincs igaza: nem ennek az országnak van vége, hanem csak az olyan típusú vállalkozóknak mint Ő, akik a feladatra alkalmatlanok és csak tisztességtelen eszközöket felhasználva képesek a „piaci versenyben” részt venni. Szeret siránkozni, mindenki más hibás lehet szerinte, csak Ő nem. A helyzet nem ilyen egyszerű, ahogyan Sinka Károly lefesti. A vállalkozók sem mind olyan emberek, akik feladatukra alkalmasak. A versenysportok területéről sok hír hallható arról, hogy sok sportoló tisztességtelen eszközöket használva nyer a többi becsületes sportolóval szemben. Ez a tendencia a vállalkozások területén sem ritka. Meg nem nevezett „szakértők” szerint a vállalkozó nem teheti meg, hogy ugyanakkora létszám mellett még emeljen is a béreken, mert tönkremegy. Állítólag :” muszáj nekik „feketén dolgoztatni az embereiket”, muszáj nekik kikerülni a közteherviselést, és így kalkulálva lehetnek csak képesek elnyerni mondjuk egy beszállítói szerződést egy multi cégnél. Ahelyett, hogy megpróbálna határozottabban, úgy tárgyalni üzleti partnerével, hogy érvényesíthesse költségeit és jogos profit igényeit, elkezd siránkozni arról hogy a gonosz állam közterhek megfizetésére kötelezi. Az ilyen alakok nehéz helyzetbe hozzák a „piaci versenyben” a tisztességesen működő vállalkozásokat. Kikerülve a közteherviselést, tisztességtelenül fizetve munkavállalóikat, leszorítják a beszállítói árakat. Olyan helyzetet idéznek elő, mintha a 100 méteres síkfutásban valakik 20 méter előnnyel indulnának. Ha ez a tisztességtelen viselkedés tömegessé válik, kipusztíthatja a tisztességes versenyzőket. Az ilyen vállalkozó, aki tisztességtelen eszközöket felhasználva képes csak vállalkozni, az inkább ne vállalkozzon. Mindenkivel jót tesz, ha inkább elmegy kapálni és nem szívja el a levegőt a tisztességesen versenyző vállalkozók elől. „Élni és élni hagyni”! Volt a tisztességes vállalkozók jelszava (hajdanában).
Kürti Gábor
2012. március 23. 10:01
csönben=csöndben :)
Kürti Gábor
2012. március 23. 09:50
Ja, és ezt azért íram válaszként, mert az állam magamra hagy a dolgozóval, és ha el is magyarázom, és meg is érti, áprilisban már megkeseredik az anyagi gondjai miatt, és ugye én vagyok aki a számlájára utalom havi 1600 km biciklizésért a nettó 80-100 ezret, így hát rajtam csattan, hogy ezért többet érdemelne. És tényleg többet, mert a lelküket kiteszik hóban, fagyban, kánikulában, hogy ott legyen időben az a levél.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!