Megvan a terv: így dobná oda Brüsszel az uniós költségvetés 20 százalékát Ukrajnának

Szinte nem lesz olyan forrás, amibe ne harapnának bele Zelenszkijék az elkövetkező hét évben.

Saját cégcsoportjához tartozó alapkezelővel vásároltatott értékpapírokat négy nyugdíjpénztár. A PSZÁF szerint indokolatlan közvetett befektetések történtek.
Négy magánnyugdíjpénztárnál merült fel, hogy megkárosította tagjait, mert saját cégcsoportjukban lévő alapkezelőt bíztak meg értékpapír-vásárlással. A szolgáltatásért fizettek is az érdekeltségükbe tartozó cégeknek, így a tagok a szükségesnél drágábban jutottak a részvényekhez - írja a Magyar Nemzet Binder Istvánra, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) szóvivőjére hivatkozva.
A Napi Gazdaság információi szerint a hírbe hozott pénztárak az ING, az Aegon, az AXA és az OTP magánkasszája, amelyeknél a tagokat milliárdos nagyságrendű kár érte. A lap szerint a PSZÁF azt kifogásolta, hogy a pénztárak olyan indokolatlan közvetett befektetéseket hajtottak végre, amelyek jelentős többletköltségeket okoztak. A pénztáraknak a felügyelet előírta, hogy mutassák ki a többletköltséget, és azt utalják vissza a pénztártagoknak.
Az Aegonnál a közölték, a cég tudomásul vette a felügyelet megállapítását, és a kérdéses összeget jóváírta a tagok számláján. Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a kifogásolt költséglevonás az összvagyon töredékét érintette, és szerintük a probléma abból eredt, hogy a jogszabályok folyamatosan változnak. Az AXA-nál is úgy látják, hogy a jogszabályok eltérő értelmezése miatt alakulhatott ki nézetkülönbség. Az OTP magánnyugdíjpénztára bírósági felülvizsgálatot kért, az ügyben jogerős döntés még nem született. Az ING nem nyilatkozott a lapnak.