Két ábra is bizonyítja: a többség fél attól, hogy a Tisza Párt győzelme után Magyarország belesodródik a háborúba és véget ér a rezsicsökkentés

Az is kiderült, mit tettek Magyar Péterék, ami ezt eredményezte.



A rendőrség fokozott felügyelete mellett a húsvéti hosszú hétvégén 1694 esetben indult eljárás kiemelt közlekedési szabálysértés miatt. Öt közúti balesetben öten haltak meg, és magas volt a sérültek száma is.
Húsvét vasárnap és hétfőn az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint összesen 462 esetben indítottak eljárást ittas vezetés miatt. A hosszú hétvégén a rendőrök mintegy 180 közúti balesetnél helyszíneltek, ebből öt emberéletet követelt. Az érintettek között 52 súlyos és 123 könnyebb sérült is volt. Mindezeken kívül további 306 anyagi kárral járó baleset történt.
