Semmi nem elég: Ukrajnának még több lőszerre, légvédelemre, kiképzett katonára van szüksége az EU főképviselője szerint
Kaja Kallas úgy véli, ha Európának nem sikerül elrettentő erővel hatnia, az veszélyes üzenetet küldhet az agresszoroknak.
Az Európai Unió menekültügyi „kompromisszuma” végzetes töréshez vezethet Magyarországgal és Lengyelországgal.
Június 8-án új menekültügyi szabályokról állapodtak meg az EU belügyminiszterei. „Megegyezésről” azonban szó sem volt, mert az uniós belügyminiszterek Lengyelországgal és Magyarországgal szemben erőltették át, mivel ezen a szinten elegendő a minősített többség. Az állam- és kormányfők tanácsában viszont a csomag nem lelt volna konszenzusra. A mélyebb uniós integráció támogatói ebben az értelemben beszélnek „a döntésképesebb EU felé tett lépésről”. A kritikusok viszont inkább egy olyan unió felé tett lépésnek látják, ahol a hatalmasok el tudják nyomni a gyengébbeket. Egy olyan EU-nak, ahol a nyugatiak rákényszeríthetik az akaratukat a „kelet-európaiakra”.
A miniszteri szintre terelés azért volt fontos, mert a „kompromisszum” a 2015-ös, elbukott migrációs kvóta újramelegítése volt. Annak idején azt a döntést is miniszteri szinten kényszerítették ki, de aztán a gyakorlatban hatalmas politikai költségek árán megbukott a javaslat. Akkoriban jelentek meg mély árkok a hatalommal bíró nyugatiak és a gyengébb „kelet-európaiak” között az EU-ban.