Daniel Freund: Nem meglepetés, hogy ki áll az uniós korrupciós rangsor legvégén
Daniel Freund a Twitteren jelentkezett be, és tudatta követőivel: nem meglepetés, hogy Magyarország leghátul áll az Európai Unióban korrupció tekintetében.
„ Egy korrupció-érzékelési indexet tett közzé ma egy kutatóintézet. Orbán Viktor Magyarországa az utolsó helyen áll az Európai Unióban. Nincs meglepetés” – szögezte le.
Corruption Perceptions Index was published by @anticorruption this morning.
— Daniel Freund (@daniel_freund) January 31, 2023
Viktor Orban's Hungary scores last in the European Union.
No surprises there. pic.twitter.com/2a89AmiPfL
Daniel Freund: Egyedül Orbán áll Magyarország és az uniós források közé
Daniel Freund a Twitteren jelentkezett be, és kritizálta meg újra Orbán Viktort. A német EP-képviselő leszögezte, hogy egyedül Orbán miatt nem érkeznek meg az uniós források hazánkba. „ Az egyetlen dolog, ami Magyarország és az szükséges uniós források között áll az nem más, mint az, hogy Orbán Viktor nem hajlandó visszaállni a demokrácia útjára " - fogalmazott Freund.
***
Nyitókép: Twitter
Összesen 73 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Egyelőre maradjunk annál, hogy egy bizonyítottan korrupt szervezet képviselője mutogat ránk nem bizonyított vádak alapján.
A Soros-rangsorról beszélsz?
„ Egy korrupció-érzékelési indexet tett közzé ma egy kutatóintézet. Orbán Viktor Magyarországa az utolsó helyen áll az Európai Unióban. Nincs meglepetés”.
Nem okoz meglepetést a Transparency International korrupciós felmérése, az úgynevezett korrupció érzékelési indexe szubjektív – percepciós, érzékelési felméréseken alapul.
A percepcióról szóló véleményfelmérések esetében lényeges hiányosság, hogy azok nem reprezentatív mintára támaszkodnak, sőt egyes esetekben egy ország korrupciós percepciós indexének meghatározását néhány megkérdezett szakértő véleményére alapozzák.
A Transparency International úgy válogatja ki az úgynevezett szakértőket, hogy azok az előre tervezett sorrendet produkálják.
A híres Seneca az ókori Rómából már 2000 éve ismerte ezt az elvet:
Audiatur et altera pars, azaz meg kell hallgatni a másik felet is.
A Transparency International távol tartja magát ettől,
mert civil szervezetként lépnek fel, amely a korrupció elleni fellépés témájával igazolja létezését, amelyet a civil szervezetek a donorjaiktól megszerezhető forrásokért zajló versengésben is hivatkozásként használnak.
A cigány zenészek is ismerték a Transparency International alapelvét: "Aki fizet, az rendeli a nótát!"
Bejelentkezés