A februárban megtartott előkészítő ülésen azonban történt egy kívülállók számára váratlan fordulat: a II. és III. rendű vádlott, egyezséget kötve az ügyészséggel, beismerő vallomást tett, egyben lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról. Ezért a bíróság esetükben le is zárta az eljárást, a II. rendű vádlottat társtettesként elkövetett hűtlen kezelés bűntette miatt másfél év – végrehajtásában két évre felfüggesztett – börtönbüntetésre, míg III. rendű vádlottat társtettesként elkövetett hűtlen kezelés bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt két év – végrehajtásában három évre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélte.
A bíróság közleménye szerint a két vádlott volt az, aki a termékek leértékelte és értékesítette a Bige által meghatározott cégeknek. Ahogy Szilágyi Lászlótól, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Főügyészség szóvivőjétől megtudtuk
a két elítélt vádlott szerepe nem ért véget, az egyezség alapján ugyanis tanúvallomást kell tenniük a büntetőperben.