Ezt felismerve jutottak arra a CPAC amerikai szervezői, hogy Magyarország adhat otthon a konzervatív csúcskonferenciának?
A május 19–20-ai, az Isten, haza, család hármas egysége köré szerveződő CPAC Hungary lesz az első az európai kontinensen. Igazából még hálásak is lehetnénk e téren a liberális progressziónak, mert a globális neomarxista woke-őrület valóban mindenhol ugyanazon mechanizmus alapján támadja a konzervatív értékeket – de ma már sokkal inkább a józan észt és a természet törvényeit –, mint idehaza. A legalapvetőbb erkölcsi, etikai normák viszonylagossá tétele, a helyi döntéshozatal nemzetközi szintre való kiszervezése, saját kulturális identitásunk bűnössé nyilvánítása, a család szétverése – ezzel mindenhol szembesülnek. A különbség abban áll, hogy míg a nyugati jobbközép, már csak nevükben keresztyéndemokrata erők elpuhultak és hagyták magukat bedarálni, a magyar jobboldal beleállt a harcba, sőt sikerült átfordítani a társadalmi gondolkodást. Ebben benne van a teljesítmény – az elmúlt tizenkét évé a családpolitikától kezdve a szuverenitásvédelemig – és az arra épülő sikeres narratívaalkotás is. És nyugaton azok, akik a megnyirbált szólásszabadság közepette még mindig ragaszkodnak az értékeikhez és tenni is akarnak a sikerért, kíváncsiak erre a magyar modellre. A hazai CPAC egyik gyújtópontja tehát éppen az, hogy megmutassuk: ha nekünk sikerült, nekik is sikerülhet.
Nem veszít a súlyából a rendezvény azzal, hogy messzire kerül az Egyesült Államoktól?
Fontos kiemelni, nem pusztán egy amerikai–magyar rendezvényről van szó, hanem egy olyan eseményről, amely egybegyűjti a világ konzervatívjait. Fő szónokul Orbán Viktor miniszterelnököt kértük fel, és Dél-Amerikából, Ausztráliából, Japánból, Izraelből, Európa számos országából ugyanúgy érkeznek politikusok, politikai gondolkodók, újságírók, véleményvezérek, kutatóintézeti vezetők, mint az Egyesült Államokból. Teljes tévedés, hogy a történelem a liberalizmus győzelmével véget ért volna: egyfelől mi szeretjük a múltunkat, másfelől meg Magyarország az élő példa, hogy egy demokrácia nem csak és kizárólag liberális lehet. Pontosan a liberálisok azok, akik még egy háborús helyzetben is gőzerővel dolgoznak az ideológiai projektjeiken, indítanak jogállamisági eljárásokat – ezért nekünk, konzervatívoknak is együtt kell mozognunk a nemzetközi térben. Ezzel ledolgozzuk a liberálisok helyzeti előnyéből származó hátrányunkat.