„Nem pusztán pozitív véleményem van az Orbán-kormány család- és migráns-politikájáról, hanem mély tisztelettel tekintek Orbán Viktor személyére, mint azon kevés, kiváló mai államférfi egyikére, aki képes ellenállni a trendeknek” – nyilatkozta Henri Boulad, közismert, Egyiptomban élő jezsuita szerzetes, akit a IV. Budapesti Demográfiai Csúcs kapcsán kerestünk meg.
Boulad hozzátette: „Orbán migránspolitikája teljesen koherens azzal a kötelességével, hogy megvédje a magyar identitást, amit a Brüsszel és az EU által bátorított tömeges bevándorlás veszélyeztet”.
Henri Boulad 2017 tavaszán magyar állampolgár lett, a jezsuiták budapesti Párbeszéd Házában a miniszterelnök, Orbán Viktor adta át számára az ezt igazoló dokumentumot, a Globalizáció és kereszténység konferencia kezdetén. Boulad atya, akinek a legtöbb művét már lefordították magyarra, azzal indokolta döntését, hogy Magyarország másfajta globalizációt készíthet elő, mint ami jelenleg tapasztalható – írta akkor a Magyar Kurír.
A melkita rítusú bizánci katolikus Henri Boulad édesapja révén szír, édesanyja révén olasz származású, apai nagyapja a keresztényüldözés áldozataként menekült Damaszkuszból az egyiptomi Alexandriába. A libanoni állampolgársággal is rendelkező szerzetes anyanyelve a francia.
Boulad atya Mandinernek nyilatkozva úgy folytatja: „A család védelme az inkoherens liberális trendekkel szemben – LMBTQ-, gender- és más ügyek – alapvető fontosságú, mivel minden egészséges társadalom egyetlen ép és biztonságos alapja a család.”
A jezsuita szerint
Nyugat-Európa eladta a lelkét és a szuverenitását Brüsszelnek, és bábbá vált Brüsszel kezében.
„Orbánnak viszont van bátorsága elutasítani az ilyen katasztrofális hozzáállást. A Visegrád-csoporttal és más, hasonló országokkal együtt elutasítja Brüsszel imperializmusát és a katasztrofális globalista politika diktátumait, ami mindeme mögött van.”
Az atya szerint Nyugat-Európa irányvonala veszélyes, mivel a saját népeinek elárulásán alapszik és öngyilkosságot jelent, ezzel semmivé téve ezer év hősies harcait, amivel az örökségét és identitását védte – tette hozzá.
Boulad megjegyzi: nagy elismerés illeti a Hungary Helps programot, „ami megpróbálja támogatni az üldözött keresztényeket a saját hazájukban. Nagyon nagy szükségünk van olyan baráti országokra, mint Magyarország, akik a mi oldalunkon állnak ebben a harcban.”