Időközben a kormány arról döntött, hogy az önkéntes szolgálatot vállaló fiatalok felvételi plusz pontokat kapnak. „Ugyanakkor ez a katonai szolgálati forma nem csupán egy ugródeszka a felsőoktatásba, hiszen olyan, a civil életben is hasznosítható kvalitásokkal gazdagítja a résztvevőket, ami nem csak az egyetemi évek sikeres teljesítésében segíthet, hanem amellyel az élet bármely területén helyt tudnak állni” – jegyezték meg a honvédségi oldalon. A cikkben arra is kitérek, hogy a Magyar Honvédség 2010-es létszámához képest mintegy
4500-zal magasabb az aktív állomány létszáma, amely több mint húsz százalékos növekedést jelent.
A tartalékos katonák létszáma 2010-ben még mindössze 17 volt, napjainkban már több mint 11 ezer önkéntes tartalékos katonával rendelkezik a honvédség.