Az elvek, ó, az elvek!
Így megy ez. Egy-két rappert is zsebből fizetnek. Például ezt az ózdit.
Előkelő vendégként éltek a kommunista gazemberek a fényességes Nyugaton.
„»A megvetés, az undor, a felháborodás tarajos hullámai csapkodnak Magyarország körül. A gyűlölet drótsövénye zárja el Magyarországot az egész világtól. Minden erkölcsös és a tisztaságra valamit adó ember befogja az orrát, ha a magyar nevet hallja. Annak a trágyadombnak dögletes bűze, amelyet keresztény kurzusnak neveznek Magyarországon, az európai erkölcsi és politikai köztisztaságnak égető problémájává lett, és mindenki, nem csak szocialisták, egyetért abban, hogy ezt a szemétdombot el kell hordani és ki kell füstölni azt az országot, ahol a rendfenntartók és a hatalom birtokosai ilyet művelnek.«
Kérem, vallják be, legalább önmaguknak: fentieket olvasva nem tudják azonnal eldönteni, hogy egy friss 444-es vezércikket, egy Juszt- vagy Hadházy-féle Facebook-bejegyzést, esetleg egy jobban sikerült Cseh vagy Donáth EP-felszólalást, netán egy Szabó Tímea napirend előttit van szerencséjük ízlelgetni?
Segítek: fentieket a már emlegetett Kunfi Zsigmond írta a Világosság 1920. június 29-i számában.
(...)
A proletárdiktatúra legnagyobb bűnösei – nevezzük néven őket: tömeggyilkosok! – tehát Ausztriába emigrálnak. Ott, a »művelt Nyugaton« pedig fölöttébb vendégszerető bánásmódban van részük. Idézzük Mályuszt: »A legexponáltabb népbiztosok és családtagjaik egyelőre nem Bécsben telepednek le, mert ott testi épségük sem volna biztonságban. A polgári lakosság gyűlöli őket, éppen mert az ő bőrére akarták az osztrák fővárost a bolsevizmusba belekergetni, de éppen így jó okuk van óvakodni a kiábrándult és koldusbotra juttatott magyar munkásoktól is. Lakóhelyükül az udvarias, megértő osztrák kormány Graf van der Straatennak, az alsó-ausztriai Karlstein faluban, nagy park közepén álló tágas kastélyát jelöli ki. A falu és a környék lakossága gyűlölettől eltelve, görbe szemmel nézi az előkelő idegeneket, akik panaszkodnak is eleget, hogy a bántalmazásoktól félve nem mernek a kastélyon kívül mutatkozni. Az osztrák kormány azonban vigyáz álmukra; állandó őrséget tart a kastély környékén, hogy a bolsevikellenes parasztok és a bosszútól fűtve odasiető magyarok támadásaival szemben megvédelmezze őket. […]
(...)
Így élnek tehát a tömeggyilkosok, tolvajok, kommunista gazemberek a fényességes Nyugaton, és fejtik ki egészen elképesztő propagandájukat Magyarország ellen. S persze készülnek visszatérni a hatalomba, elemzik a helyzetet, vagyis azt, miért gyűlölik őket ennyire még a munkások is. Kun Béla meg is fejti ennek okát, amikor ezt írja (többes szám harmadik személyben értekezve önmagukról!): »Mindenkor, szinte doktrinárius módon úgy fogták fel a forradalmat, mint a nemzetközi proletárforradalom egy részét, és szempontjaik sohasem voltak valami magyar szempontok, hanem mindenkor a nemzetközi proletárforradalom szempontjai.«
Igen. Mi ma pontosan látjuk és tapasztaljuk, hogy ezeket soha sem bántották a »valami magyar szempontok«. S azt is tudjuk, hogy a hazai rendszerváltás egyik Nyugatról sugalmazott és követelt feltétele volt, miszerint a kommunista (szocialista) rendszer fenntartóinak, működtetőinek – beleértve az 1956-os megtorlások és gyilkosságok legnagyobb és legocsmányabb tetteseit is! – nem eshet semmilyen bántódása.
Így aztán »ágyban, párnák közt« pusztult el Biszku Béla, Apró Antal, de még Péter Gábor is! Mai lelki-szellemi örököseik (vagy éppen a szó legszorosabb értelmében vett örököseik és ivadékaik: Dobrev) pedig megtorlásokkal, soha nem látott monstre perekkel, börtönnel és foglalkozástól eltiltással fenyegetik a polgári kormány tagjait, a polgári sajtó munkatársait, de akár a szavazóit is!
És igen: akkor, száz évvel ezelőtt egy világháborúban megkínzott, Trianon sújtotta, gyakorlatilag halálra ítélt ország vezetői, túl egy tanácsköztársaságnak becézgetett patkánylázadáson és tömeggyilkosság-sorozaton, nekiláttak megmenteni az országot. Hozzáfogtak a lehetetlenhez – és valami elképesztő és megmagyarázhatatlan sikert arattak. Az úgynevezett »bethleni konszolidáció« egészen egyszerűen: páratlan csoda!”