„Mostanában egyre több bukkan fel belőlük, így sajnos elkerülhetetlen, hogy Normális Emberként is kénytelenek vagyunk időként beszélgetni velük. Hogy erre a dologra szándékosan nem használható az eszmecsere nemes és kissé modoros fogalma, az hamar világos lesz minden Normális Ember számára. Klímavészhelyzet van! Most azonnal tenni kell valamit, mert az utolsó óra utolsó percében vagyunk.
Csomó ötletem lenne, hogy a hozzád hasonló felsőközéposztályos fiatal mit tehetne a saját nemes elveiért. Azt a rengeteg mindent, ami rajtad meg a kezedben van, rögtön be is dobhatnád a tengerbe, hogy magas műanyagtartalma miatt azonnal elfogyasszák a falánk, de elég buta halemlősök. Na, de félre a tréfával! Mivel nem a természettel tökéletes összhangban élő harmadik világban élünk, ez a megoldás itt nem jöhet szóba, viszont elkezdhetsz például gyalog vagy bringával járni iskolába, nem fontos anyukádnak a városi terepjáróval kapuig cipelni téged minden reggel. Ha a klímáról ilyen kimunkált véleményed van, akkor A pontból B pontba eltalálsz egyedül is. Aztán karácsonyra is faragott gyerekjátékot kérj, lehetőleg használtat, ne ilyen meg olyan technikai eszközöket, amik egy-két év múlva elévülnek és mennek a harmadik világban az ottani lakónegyedek környezetét adó szeméttelepekre.