Brüsszel semmibe veszi a magyarok véleményét

Az elmúlt időszak magyar véleménynyilvánításait folyamatosan igyekeznek lesöpörni az asztalról.

Egységes, eltökélt és szívós ellenállásra van szükség, amiben nincs „mi” és nincs „ti”, csak “mi” vagyunk.
„Vannak dolgok, amikből nem engedünk — a tanszabadság ügye pontosan ilyen, a közoktatástól az egyetemeken át az akadémiáig mindenért folyamatosan és kitartóan küzdenünk kell. A CEU kapcsán mondom: ha a kormány elüldöz egy egyetemet, a felelősséget fel kell vállalnia. Minimum. De még ehhez is gyávák. »Az Ön által propagált egyetem magyar törvények szerinti működésének feltételei ma is biztosítva vannak, a CEU ugyanakkor maga döntött úgy, hogy Bécsbe költözik.« Ez áll a Miniszterelnökség államtitkárának friss írásbeli kérdésemre adott válaszában.
Akkor nézzük.
1. A CEU-t nem én »propagálom«: a világ 100 legjobb egyetemének egyike több területen és 7 tárgyból Magyarország legjobbja. Pont.
2. Most vagy azt hazudja a kormány, hogy a CEU továbbra is működhetne Magyarországon, ha akarna (vagyis a magyar törvények szerint 2019. január 1-je után is vehetne fel diákokat az amerikai diplomát adó képzéseire, és kiadhatna amerikai diplomát), vagy azt “propagálják”, hogy maradjon a CEU, legfeljebb félrenéz az Oktatási Hivatal = kvázi törvénysértésre buzdít a kormány, miközben a másik mondatában arról delirál az államtitkár, hogy a törvényeket mindenkinek be kell tartania.
>>> Néppárti bölcsek, tagság vagy vizsgálat ide vagy oda, Orbánék szélsőséges politikusokká váltak és ennek megfelelően folytatják illiberális államépítésüket: tegnap a CEU, ma az MTA, pénteken az újabb gyomros a tanszabadságnak a közoktatási salátatörvényben, és láthatóan addig mennének, amíg van mit pusztítani.
>>> Egységes, eltökélt és szívós ellenállásra van szükség, amiben nincs »mi« és nincs »ti«, csak »mi« vagyunk. Mindenkire szükség van. Én teszem a dolgom — van miért küzdenünk”.