Bokros ma sem csinálná másképp
A Bokros-csomag keretében húsz évvel ezelőtt 9 százalékkal leértékelték a forintot, befagyasztották a béreket, csökkentették a családtámogatások jogosultsági körét, valamint felemelték a nyugdíjkorhatárt és tandíjat vezettek be a felsőoktatásban. A csomag több elemét később az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
Draskovics Tibor akkori pénzügyminisztériumi államtitkár Bokros-csomag 20. évfordulójára szervezett konferencián azt mondta: „1995-re eljutottunk a falig, és mint egy nem túl professzionálisan működő kisvállalkozás, napi, később heti értekezleteken döntöttünk arról, hogy melyik számlát fizessük be.”
Bokros Lajos a rendezvényen leszögezte: ma sem csinálná másképp. Szerinte a program a helyén volt, csak azon izgultak, hogy a társadalom és a gazdasági szereplők úgy reagálnak-e, ahogy arra számítottak. „Szerencsére Magyarország addigra már kellően piacosított magántulajdonosi gazdaság volt, és így az eredmények rövid időn belül bejöttek” – értékelte.
Összesen 31 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Mint a Bourbonok, akik Talleyrand szerint 'semmit sem tanultak, és semmit sem felejtettek'.
Bokros és az MSZP "jól illettek" egymáshoz. Az 1990-es benzináremeléskor az MSZP szervezte a taxissztrájkot, '94-ben a 3,60-as kenyér illúziójával és margarétát fújó kislány plakátokkal szereztek 51%-ot. Aztán lett belőle Horn és Bokros. Az MSZP "szociálisan érzékeny" imázsához képest volt akkoriban ez igen nagy csalódás sokak számára.
Bejelentkezés