Itt a lista: hét főispán kinevezéséről döntött a miniszterelnök

2026. június 26. 21:07

A vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára született meg az elhatározás.

2026. június 26. 21:07
null

Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök – derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból.

A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára

  • Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
  • Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
  • Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
  • Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
  • Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
  • Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
  • Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal

élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.

Mint ismert, Magyar Péter korábban még arról beszélt, hogy fel akarják számolni ezt a rendszert, mert a főispánok politikai kinevezettek, és a Tisza-kormányban valódi közszolgákra lesz szükség. Azt is hozzátette, hogy céljuk az egész kormányhivatali rendszert átalakítása, a vármegyék megszüntetése és a kormányhivatalok hatáskörének szűkítése.

Ezt is ajánljuk a témában

Ezt is ajánljuk a témában

(Mandiner/MTI)

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kbs-real
2026. június 26. 22:24 Szerkesztve
De hát Cseresnyés a Fidesz képviselője volt 2010. óta a Zala 3. választókerületben.
Válasz erre
0
0
Bitrex®
2026. június 26. 22:15
Rohadjatok meg valamennyien, tiszás szavazók! Ti nem vagytok magyarok, legfeljebb állampolgárok.
Válasz erre
1
0
Halder_1899
2026. június 26. 22:07
Mennyi vitám volt tisztásokkal, akik magyarázták nekem végre MEGINT ! eltűnik ez a rendszer és most ez. Ami eddig rossz volt és megszüntetendő az mégis jó, hányadik már. Nem könnyű tiszásnak lenni, nehéz követni a vezért.
Válasz erre
2
0
Dunhill67
2026. június 26. 22:02
"Mint ismert, Magyar Péter korábban még arról beszélt, hogy fel akarják számolni ezt a rendszert, mert a főispánok politikai kinevezettek, és a Tisza-kormányban valódi közszolgákra lesz szükség."...tehát MEGINT hazudott...baszki mandi...akkor írjatok legközelebb erről a tevearcú pszcihopatáról ha EGYSZER (véletlenül) igazat mond...hmm?
Válasz erre
5
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!