Az összeállításban kitértek arra, hogy a nemrég leköszönt Orbán-kormány már nem írta alá a modellváltó intézményekkel az új, hatéves közfinanszírozási szerződéseket, pedig a jelenleg hatályos szerződések az év végén lejárnak, és már letárgyalták az újakat. Merkely Béla épp ezért azt várja, hogy az új kormány, ha lesznek is módosítások, ezeket hamarosan aláírja majd, és a modellváltó egyetemek önállóságát is meghagyja – idézte a 444.hu.
Ősszel visszatérhet az Erasmus
Merkely professzor a beszélgetés során arra is kitért, hogy reméli, ősszel már a modellváltó egyetemek hallgatói (a magyar hallgatók kétharmadáról van szó nagyjából) is tudnak majd jelentkezni Erasmusra.